Як обшити будинок блок-хаусом. Як роблять кути з блокхаусу.

Сьогодні при облицюванні заміських будинків на зміну традиційній вагонке все частіше приходять нові сучасні матеріали. Одним з таких матеріалів є блок-хаус. Блок-хаус - це облицювальна дошка, що має плоску задню і опуклу лицьову сторони. Будинок, обшитий блок-хаус ом, імітує дерев'яний зруб. Одним з достоїнств блок-хаус а є простота монтажу. Облицювати стіни цим матеріалом цілком під силу навіть непрофесіоналові.
Вам знадобиться
  • - рейки;
  • - молоток;
  • - цвяхи;
  • - будівельний рівень;
  • - викрутка;
  • - саморізи;
  • - дриль;
  • - клей ПВА;
  • - дерев'яні заглушки;
  • - дюбелі-цвяхи для теплоізоляції.
Інструкція
1
Виберіть блок-хаус. Для проведення зовнішніх робіт рекомендується купувати широкий блок-хаус, для внутрішніх робіт - вузький.
2
Залиште панелі блок-хаус а на кілька діб в приміщенні, де будуть проводитися оздоблювальні роботи. Цей матеріал вимагає акліматизації.
3
Проведіть гідроізоляцію фасаду будинку. Листи гідроізоляції необхідно монтувати з нахлестом в 10-15 см.
4
Перед установкою обрешітки необхідно обробити її антисептичним і вогнетривким складом. Слід пам'ятати, що при монтажі обрешітки рейки повинні встановлюватися строго вертикально. Перевіряти правильність їх установки необхідно за допомогою будівельного рівня. Відстань між рейками обрешітки має становити 60-70 см.
5
Утепліть будівлю. Вставте листи утеплювача між рейками обрешітки і прикріпіть їх спеціальними дюбелямі- цвяхами для теплоізоляції. Накрийте шар утеплювача ще одним шаром гідроізоляції.
6
Встановіть ще один шар, прикріпивши його саморізами до вже наявної конструкції. Цей шар необхідний для вентиляції блок-хаус а з внутрішньої сторони.
7
Закріпіть блок-хаус на обрешітки. Обшивку будинку рекомендується виробляти знизу вгору, починаючи з кутів будинку. При такому способі монтажу облицювання будинку буде максимально акуратною. При облицюванні кутів необхідно залишати припуск в кілька міліметрів з однією з сторін будинку.
8
Висвердлите отвори завглибшки 10-20 мм і прикріпіть блок-хаус на обрешітку за допомогою саморізів. Отвори слід закрити за допомогою дерев'яних заглушок, попередньо промазав їх клеєм ПВА. Виступаючу частину заглушок необхідно обрізати і відшліфувати.
9
При монтажі блок-хаус а зверху і знизу необхідно залишати зазор службовець для вентиляції. Величина зазору - 50 мм. Між дошками також необхідний зазор в 1-3 мм, щоб при сезонних коливаннях вологості і температури поверхню матеріалу не почала жолобитися.
10
Покрийте блок-хаус лаком чи фарбою. Перед фарбуванням неодходимо ретельно видалити весь пил з дощок. Обов'язково нанесіть ґрунтовку перед нанесенням першого шару фарби.
Корисна порада
Виробляти фарбування торців дощок, паза і шипів слід до монтажу блок-хауса, т.к. в процесі експлуатації дерево буде всихати і на стиках дощок можуть з'явитися непрофарбовані плями.