Як різати помело.

Помело, зеленувато-жовтий цитрусовий гігант, все швидше завойовує популярність серед наших співгромадян, не поступаючись за смаковими якостями таким фруктам, як апельсин і грейпфрут. Його отчистка не займе у вас особливо багато часу і не принесе клопоту. Все набагато простіше, ніж може здатися на перший погляд, адже порізати помело не складніше, ніж апельсин.
Інструкція
1
Як і будь-який інший фрукт, в першу чергу, необхідно вимити помело. Спочатку зріжте «капелюшок» або верхівку плоду. Так як шкурка у помело досить товста, то можна сміливо, не боячись пошкодити м'якоть, зрізати 1,5-2 см.
2
Зробіть декілька вертикальних надрізів, як би розділяючи плід на часточки. Або ж зробіть спіральний надріз від центру верхівки плоду до самого низу. Глибина надрізу повинна бути близько 0,5 см, залежно від розміру самого помело.
3
Тепер руками або, допомагаючи собі ножем, починайте знімати шкірку, відокремлюючи її від плоду. Таким же чином легко забирається біла прошарок між шкіркою і м'якоттю.
4
відчистити повністю м'якоть від шкірки, розділіть її на часточки. Але й цим справа не закінчується. Щоб позбутися гіркого і терпкого присмаку, необхідно з часточок помело зняти білу плівку і прибрати прошарку і жилки (як при чищенні грейпфрута). Тепер фрукт повністю готовий до вживання.
Зверніть увагу
Зверніть увагу, що існує кілька різновидів помело. Плоди можуть бути різної форми, розмірів і мають зелений, рожевий або жовтий колір шкірки.
Корисна порада
1. Якщо ж ви хочете просто заощадити час і не возитися з повною отчистки плода, то можна просто розрізати помело навпіл і є м'якоть ложкою, як з тарілочки. За смаком і бажанням можна додати сахар.2. Пам'ятайте, що у помело шкіра повинна бути гладкою або блискучою. Зрілість плоду визначається ароматом - якщо він сильний, то плід можна есть.3. Помело можна зберігати при кімнатній температурі кілька тижнів, а почищений плід - не більше 2 днів, тому він втрачає свої корисні речовини і мікроелементи.Помело, як правило, найчастіше вживають в сирому вигляді, проте цей екзотичний гість внесе нотку таємничості і шарму до складу соусів до м'яса, в фруктові десерти, начинки для хлібобулочних виробів або в мармелад.
Будь-які фрукти перед подачею на стіл ретельно миють і нарізають. Так гості не забрудняться при їх очищенні, а великий плід зможуть з'їсти кілька людей, беручи по шматочку. Як же поділити апельсин ?
Вам знадобиться
  • -апельсін;
  • -ніж.
Інструкція
1
Найпростіший спосіб - це розділити його на часточки. Почистіть апельсин від шкірки, видаліть білі плівочки і розберіть фрукт на часточки. Вони чітко виділені і добре відділяються. Довільно викладіть їх на тарілку. Але чистите і нарізайте апельсин безпосередньо перед подачею. Інакше витече багато соку, а верхні шари засохнуть і завітрились. Такий плід втратить вітаміни, буде несмачним і неестетичним.
2
Часто апельсин подають розрізаним на кружечки. За правилами, вони повинні бути без шкірки. Щоб легше було зняти шкіру, спочатку широким гострим ножем наріжте апельсин поперек на рівні частини. Після цього вже видаліть шкірку. Якщо ви таким чином готуєте апельсин для подачі - кісточки видалити бажано. А от якщо апельсинові кружечки потрібні вам для прикраси пирога або салату, то обов'язково видаліть кісточки, тому вони дають гіркоту.
3
Однак ви можете залишити шкірку на фрукті, а кільця розрізати навпіл. Такий спосіб подачі апельсина особливо люблять діти, бо м'якоть легко відділяється від кірки, але її цікаво виїдати.
4
Якщо ви залишаєте шкірку на апельсині, нарізаному на круги або півкола, то ви можете додати їй цікавий зовнішній вигляд. Для цього візьміть цілий апельсин і зробіть на ньому не дуже глибокі надрізи. Вони повинні йти вздовж, від хвостика вниз, як меридіани на глобусі. Відстань між смужками може бути довільним, але зазвичай його роблять близько 0,5 см. Тепер акуратно через одну смужку зніміть шкірку з апельсина. Розріжте апельсин на гуртки. Кожен з них буде схожий на деталь з годинникового механізму, як би з зазубрінкамі.
5
Якщо ви ріжете апельсин для коктейлю, то ділите його не впоперек, а вздовж. Зріжте верхівки, а кожну половинку розламати на тонкі часточки.