Як налаштувати механічний годинник. настройка механічних годинників.

Точність ходу у грамотно налаштованих повністю механічних годинників може бути навіть вище, ніж у недорогих кварцових. Для того, щоб здійснити цю операцію щодо наручних годинників, слід звертатися в майстерню. А ось будильник або годинник з маятником можна налаштувати і самому.
Інструкція
1
Як джерело зразкового часу при налаштуванні годин ви можете використовувати сигнали точного часу, що передаються по радіо, телефонну службу «Ті, що говорять годинник », ГЛОНАСС- або GPS-навігатор, приймач сигналів еталонної частоти, NTP-сервер.
2
У будильника елементом регулювання частоти коливань служить спеціальний важіль на задній стінці. Спочатку встановіть його в середнє положення. Виставте час за обраним вами еталонному джерела. Зачекайте одну добу, після чого перевірте, на скільки розходяться свідчення годинника з свідченнями еталонного джерела, і в яку сторону. Якщо будильник відстає, трохи пересуньте важіль в сторону, позначену як «замед», якщо поспішає - в сторону, позначену як «Прискорити» .Снова виставте точний час, почекайте ще одну добу, після чого повторіть операцію, всякий раз зрушуючи важіль на дуже мале відстань. Через кілька діб ви зможете домогтися від будильника вельми точного ходу. Звичайно, періодично вам все одно доведеться коригувати його свідчення, хоча і набагато рідше, ніж раніше.
3
Налаштування будильника за допомогою спеціального приладу для перевірки годин серії ППЧ проводиться таким чином. Вставте в апарат новий паперовий диск, піднесіть працюють годинник до мікрофона і запустіть механізм запису. Після закінчення перевірки на диску повинна вийти пряма радіальна лінія. Якщо вона викривлена у бік, відповідну сповільненій роботі годинника, трохи прискорте хід, якщо в сторону, відповідну прискореної роботі - сповільніть. Замініть диск в апараті і повторіть перевірку. Робіть так до тих пір, поки на дисках не почне виходити пряма лінія.
4
У маятникових годин для регулювання частоти коливань використовується гайка на кінці маятника. Для уповільнення ходу злегка відверніть цю гайку, щоб маятник опустився, для прискорення - злегка пріверніте, щоб він піднявся. Сама методика регулювання - та ж, що і для будільніка.Маятніковие годинник , крім настройки частоти коливань, вимагають регулювання вертикальності. Саме тому вони кріпляться на стіни за допомогою одного цвяха або самореза, а не двох. Критерієм правильно обраного положення годин служить рівномірний хід: тривалість будь-яких непарних пауз між клацаннями повинна дорівнювати тривалості будь-яких парних. Якщо у вас не виходить налаштувати цей параметр годин на слух, можна скористатися мікрофоном і осциллографом, які мають режим повільної розгортки і велике послесвечение.
Зверніть увагу
Якісно закріплюйте будь настінні часи.На пишучому електроді апарату ППЧ в момент прожога диска діє висока напруга.