Як правильно паяти.

Процес пайки займає кілька секунд і здається дріб'язковим справою, але від того, наскільки правильно буде здійснена пайка, може залежати робота всього пристрою. Навіть якщо мова йде не про монтаж складної схеми на друковану плату, а про просто заміні вийшов з ладу конденсатора, слід знати послідовність процесу пайки і деякі моменти, на які треба звернути увагу для отримання бажаного результату роботи.
Вам знадобиться
  • - паяльник;
  • - припій;
  • - пінцет або плоскогубці;
  • - невелика губка;
  • - флюс;
  • - розчин трихлоретилена;
  • - ватний тампон;
  • - наждачний шкурка;
  • - бокорізи.
Інструкція
1
Підготуйте паяльник. Увімкніть його в розетку, дайте нагрітися. Змочіть губку водою. Коли залишки припою на паяльнику почнуть плавитися, покрийте жало паяльника припоєм, а потім протріть змоченою губкою, видаляючи залишки припою. У процесі роботи періодично притираються паяльник губкою для очищення від залишків припою.
2
Підготуйте поверхню плати. Спочатку зробіть очищення механічним способом: візьміть наждачний шкірку і обережно зачистите поверхню від оксидів. Потім видаліть інші забруднення (масляні або жирові плями): змочіть ватяний тампон в розчині трихлоретилена і протріть забруднені ділянки поверхні.
3
Підготуйте деталь. Зачистіть висновки деталі. Візьміть плоскогубці і зігніть висновки таки чином, щоб вони підходили під розташування отворів на платі.
4
На місце пайки нанесіть флюс. Він перешкоджає окисленню зачищеного металу і припою. Висновки деталі вставте у відповідні отвори на платі. Для закріплення деталі злегка розведіть висновки з протилежного боку плати. Протріть ще раз жало паяльника про вологу губку.
5
Приступайте до процесу пайки. Розташувавши жало паяльника під кутом 45 градусів від поверхні плати, між висновком і платою, дайте місця пайки прогрітися протягом двох секунд. Більш тривалий час може вивести з ладу плату або деталь. Піднесіть припій до місця пайки, після торкання паяльником місця пайки відведіть дріт від місця пайки. Тримайте паяльник на місці протягом секунди. Приберіть паяльник, не зрушуючи деталь.
6
Зачекайте кілька секунд і потім відріжте надлишки висновків, використовуючи бокорізи. Намагайтеся не пошкодити місце пайки. Проведіть візуальний контроль з'єднання, акуратно перевірте на міцність.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=JO2P3lf94YI
Зверніть увагу
Вибираючи припій, зверніть увагу на принципово важливий момент - температура плавлення металу повинні бути вище температури плавлення припою не менше ніж на 40 градусів.
Корисна порада
Перед паянням зачистите провідники друкованої плати наступним способом: нанесіть наскільки крапель технічної соляної кислоти на ватний тампон, протріть їм поверхню фольги. Промийте плату під гарячою проточною водою, потім під холодною. Кислота видалить шар окису міді, не зачіпаючи метал. При роботі з кислотою дотримуйтесь вимог техніки безпеки.
Пайка являє собою добре відомий спосіб з'єднання металевих виробів між собою. Відразу після того як людина навчилася плавити метали, з'явилося ремесло лудильника - фахівця в галузі пайки. Сьогодні без паяльника не обходиться жоден домашній умілець. Деякі види пайки досить важкі і мають свої особливості. Йдеться, зокрема, йде про пайку алюмінію.
Вам знадобиться
  • паяльник, припой, флюс, діетиловий ефір, мідні ошурки, мідний купорос, мідний дріт, електрична батарейка.
Інструкція
1
Перед початком пайки поверхню деталей, що підлягають з'єднанню, зачистите напилком, наждачним папером, знежирте бензином або іншим органічним розчинником. Перевірте і підготуйте паяльник. Добре і правильно розігрітий паяльник, занурений в порошок нашатирю або каніфолі, дає легкий димок.
2
Для пайки алюмінію використовуйте паяльник потужністю не менше 100 Вт і припій, який складається з 80% олова, 20% цинку (або 95% олова і 5% вісмуту). Використовуйте флюс з стеарину або парафіну. При виборі паяльника врахуйте, що вони можуть бути як найпростішими, які вимагають розігріву у відкритому полум'я, так і електричними, в тому числі і для точкової пайки (з регулюванням потужності нагріву).
3
У звичайних умовах алюміній насилу піддається пайку, оскільки на його поверхні після очищення негайно утворюється оксидна плівка. З цієї причини після зачистки спаюється поверхонь місце майбутнього з'єднання на алюмінії або його сплаві відразу ж залийте розплавленої каніфоллю.
4
Наберіть на паяльник припой і перенесіть на захищену каніфоллю поверхню майбутнього з'єднання. Залудити подібним чином алюміній, ви полегшите пайку. До лудженої поверхні алюмінію можна без зусиль припаяти, скажімо, мідні дроти.
5
Другий спосіб пайки алюмінію: зачистите поверхню металу, змастіть його розчином каніфолі в діетиловому ефірі. Потім посипте алюміній мідними тирсою і залудити місце пайки звичайним припоєм з олова.
6
Використовуйте також електрохімічний спосіб пайки алюмінію. Зачистіть місце спаю і нанесіть на нього кілька крапель концентрованого розчину мідного купоросу. Після цього алюмінієву деталь підключіть до негативного полюса батарейки, а до позитивного її полюсу підключіть шматочок оголеною мідного дроту, яку введіть в краплю розчину купоросу. При цьому кінець дроту повинен торкатися поверхні алюмінію. Через деякий час на місці майбутньої пайки осяде рівномірний шар міді, до якого тепер можна звичайним способом припаяти практично будь-який метал.