Як зміцнити фундамент приватного будинку. зміцнення старого фундаменту в картинках.

Фундамент - це надійна опора для кожної будівлі та яким би міцним він не був, потребує особливої уваги. Адже від цілісності фундаменту залежить збереження всієї споруди. Всякий господар знає, що продовжити термін його служби можливо, якщо вчасно зайнятися зміцненням.
Вам знадобиться
  • - цемент;
  • - вода;
  • - пісок;
  • - арматура;
  • - лопата.
Інструкція
1
По всьому периметру будинку викопайте траншею на глибину колишнього фундаменту.
2
Залийте цементом по всьому периметру свіжий фундамент - армопояс.
3
Переплетіть між собою арматурою старий і новий фундаменти.
4
Щоб уникнути осідання будинку, заливайте армопояс і відривайте колишній фундамент в кілька етапів.
5
Після того як отруюються старий фундамент, ретельно очистіть його від колишньої штукатурки, землі та інших елементів забруднення.
6
Вбийте в старий фундамент металеві прути, понад шістнадцять міліметрів в діаметрі. Відстань між прутами арматури повинно становити не менше двадцяти сантиметрів. Прути розташовуйте в шаховому порядку.
7
Відміряйте двадцять сантиметрів від старого фундаменту і зробіть опалубку.
8
забетонує новий фундамент.
9
облицов фундамент фасадною штукатуркою.
Зверніть увагу
Відкладати зміцнення фундаменту на певний строк небезпечно для життя. Це може привести до перекосу підлог в будівлі, осідання несучих стін і як слідству - повного обвалу конструкції. Якщо фундамент закладався неправильно з самого початку, то зміцнення вже не врятує споруду. Будь-яка надбудова збільшить навантаження на фундамент, і це призведе до утворення нових тріщин і повної деформації, яку неможливо буде виправити.
Корисна порада
Для того щоб уникнути численних витрат на часте зміцнення фундаменту, скористайтеся послугами фахівців, які вироблять геолого-розвідувальні роботи, за допомогою яких оцінять технічні характеристики залягають шарів і визначать тип ґрунту перед будівництвом фундаменту. Запорукою надійної опори для фундаменту є виключно міцний грунт. Зміцнення і ремонт фундаменту слід проводити влітку, щоб уникнути надходження зайвої вологи і промерзання.
Іноді без видимих на те причин починають з'являтися тріщини на стінах будинку. Само по собі це явище не страшно, але воно означає, що просідає фундамент, а це становить небезпеку для всього будови в цілому. В такому випадку слід негайно зміцнити фундамент будинку, поки не пізно, зупинити деформацію на самому початку.
Інструкція
1
Перш за все, визначте, з якої причини відбувається осідання фундаменту. Причин може бути декілька: грунт з різною щільністю по периметру фундаменту, споруда будівлі на двох роздільних фундаментах, підмивання основи під фундаментом. В суху пору року зробіть вибірку грунту через невеликі проміжки протягом усього фундаменту і порівняйте щільність грунту, склад і вологість проб.
2
Якщо на просідає ділянці фундаменту грунт нещільний, а проби мають підвищену вологість, це вказує на розмиття фундаменту ґрунтовими водами. Також можливо, що вимивання відбувається через неправильно розрахованої системи каналізації або ж витоків у системі водопостачання. Перевірте ці системи на можливі несправності. В такому випадку слід зробити дренаж фундаменту за допомогою дренажної труби в основі фундаменту або ж дренажного каналу, зміцнити його бетонної заливкою.
3
Якщо ж грунт по всій ділянці досить сухий, але має різну щільність, це і є причиною просадки фундаменту через нерівномірного розподілу природного просідання грунту. В цьому випадку необхідно зміцнити фундамент будинку, якнайбільше збільшивши його опорну площу. Для цього разройте підставу фундаменту, підведіть під нього арматуру і залийте бетоном разом з виступаючими краями арматури. Таким чином можна перерозподілити навантаження і зупинити просідання. Щоб уникнути порушення цілісності фундаменту, на іншій ділянці проливку бетоном необхідно провести по всьому периметру будинку.
4
Найбільше неприємно, коли будова стоїть на двох роздільно виконаних фундаментах. В такому випадку крім вищевказаних дій, скоріше за все, потрібно буде при заливці бетону в основу фундаменту також встановлювати пояс з арматури, або ж робити загальну стяжку.В цілому зміцнення фундаменту краще довірити професійним будівельникам, оскільки в цьому питанні є безліч нюансів і тонкощів.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=Zlh9I7DyaXQ