Як грати на синтезаторі.

Синтезатор - клавішний електромузичний інструмент, споріднений молоточкової фортепіано, органу та іншим. Характерна особливість синтезатора - відсутність власного тембру і можливість копіювати тембри інших інструментах. Гра на синтезаторі відрізняється від виконавства на інших клавішних інструментів становищем музиканта під час гри.

Інструкція
1

Як правило, клавішник - виконавець на синтезаторі - грає стоячи. Ця позиція найпоширеніша, її переваги - можливість мінімального пересування навколо інструменту, легка реакція на події. У той же час клавішник не має такої зручної опори, як сидить на банкетки піаніст. Тому деякі музиканти грають сидячи (зокрема, в джазових колективах).

Перш ніж вибирати конкретну позицію, спробуйте обидві. Подумайте, в якій вам зручніше грати. Надалі більше практикуйтеся в обраній позиції, але не будьте зашорені: справжній музикант зіграє і сидячи, і стоячи.

2

Виконання на будь-якому інструменті неможливо без знання музичної теорії. Купуйте або скачайте підручник Вахромєєва, Способіна або іншого автора і вивчайте основи нотної грамоти. Не ставте собі в приклад музикантів, які начебто ніколи не вчилися музиці і при цьому досягли світового визнання. По-перше, ви впевнені, що настільки ж талановиті? По-друге, по-вашому, як вас зрозуміє колега-музикант із одного колективу і як пояснить вам, що від вас хоче?

Крім того, музична теорія пов'язана з поданням нот на фортепіанної клавіатурі, ідентичною клавіатурі синтезатора . За підказок підручника ви визначите, де розташовується та або інша нота, як вона звучить і т.д.

3

Зверніться до педагога. Він допоможе правильно підібрати репертуар відповідно до ваших стильовими уподобаннями і здібностями; виправить помилки і допоможе правильно поставити руку.

4

Виконавство на синтезаторі в чомусь простіше фортепіанної музики. Як правило, в ансамблі музикант грає однією рукою (правою), а лівою підключає налаштування: змінює тембр, додає ефекти і т.д. Розвивайте координацію, повторюючи стики фраз, поки не перейдете на новий тембр швидко і вчасно.

5

Використовуйте спліт пойнт - точку поділу клавіатури на дві частини, кожна з яких звучить своїм тембром. У деяких моделях синтезаторів можливо поділ на чотири частини. Налаштуйте кожен тембр на свій розсуд: визначайте його межі, гучність, висоту і т.д.