Як розмножити фаленопсис.

Виведення великої кількості гібридних фаленопсисов привело до того, що ця орхідея, яка раніше вважалась примхливою і складною для вирощування в домашніх умовах, стала все частіше зустрічатися в звичайних квартирах. Не дивно, що у любителів кімнатного квітникарства з'являється бажання розмножити особливо ефектний квітка. Хоча фаленопсис відноситься до моноподіальним орхідеям і практично не дає вегетативних відводок, спосіб отримати нову рослину все ж існує.
Вам знадобиться
  • - фаленопсис, що має хорошу кореневу систему і не менше чотирьох здорових листя;
  • - невеликий стаканчик з прозорого пластика;
  • - кора сосни;
  • - міні-тепличка;
  • - кориця, фундазол, вугілля.
Інструкція
1
Візьміть фаленопсис зі свіжим цветоносом. Рослина має відпочити після цвітіння приблизно два місяці. Відріжте цветонос до першої сплячою нирки.
2
В лютому-березні поставте орхідею на західне вікно таким чином, щоб сонце потрапляло на неї з 15 години. Постарайтеся затінити листя і залишити цветонос на яскравому світлі. Перепад температур між вдень і вночі повинен бути значним.
3
Скоротіть полив. Він повинен бути дуже мізерним, можлива перерва між поливами 10-15 днів. Орієнтуйтеся на стан листя.
4
Через деякий час спляча брунька прокинеться, і з неї почне розвиватися дитинко фаленопсиса. Часто на перегодованих гормональними добавками магазинних рослинах дітки утворюються на квітконосах самостійно, без будь-яких додаткових заходів.
5
Після появи дітки переставте рослину в більш тепле і затінене місце і почніть нормально поливати і вносити підгодівлю. Найкраще проводити підгодівлю «по листу», оббризкуючи листя слабким розчином добрива. Для швидкого розвитку дітки забезпечте температуру + 25 + 30 градусів.
6
Підготуйте маленький горщик. Горщик повинен бути прозорим з великою кількістю отворів. Можна використовувати невеликий пластиковий стаканчик.
7
Для посадки молодого рослини приготуйте соснову кору розміром 0,5 - 1 см. Приблизно половину необхідної кількості візьміть з горщика материнської рослини і подрібніть до потрібного розміру. Ця кора вже має всі необхідні для рослини мікроорганізми і полегшить адаптацію дітки в грунті.
8
Відокремте молоде рослина, коли корінці досягнуть довжини не менше 4 см. На відокремлюваної дитинці повинні бути три листа і хороші коріння. Відріжте дитинку разом з шматочком квітконосу довжиною в 1 см. Зріз присипте фундазолом, меленою корицею або вугіллям.
9
Посадіть молоду орхідею в підготовлений грунт і помістіть в тепличку.
10
Протягом року фаленопсис буде відрощувати коріння і листя. Тільки після того як кількість листя подвоїться і хоча б один корінець доросте до дна горщика, можна поступово привчати рослина до звичайних кімнатних умов.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=akE_TxGFy-U