Як грати на ритм-гітарі.

Ритм-гітара , поряд з бас-гітарою і ударною установкою, входить до складу ритм-секції, тобто інструментів, виконуючих рітмогармоніческіе партії. При цьому ні за формою, ні за якістю ритм-гітара може не поступатися соло гітарі - вся справа в налаштуванні ефектів і правильному звуковидобуванні.
Інструкція
1
Приберіть гучність. Ритм-гітара повинна бути чутна, але не повинна забивати соло-гітару та інші інструменти. Якщо ви правильно встановили гучність, буде рівномірний фон на задньому плані музичної тканини.
2
Використовуйте прийом глушіння - ребром долоні зменшите коливання струн на рівні звукознімачів або трохи ближче до нижнього поріжка. Чи не пережимайте, інакше звуку зовсім не буде, але і не розслабляйте: гучні акорди переб'ють мелодійні партії, в яких одночасно звучить до двох-трьох звуків проти ваших шести.
3
При грі на ритм-гітарі активно використовується медіатор. Він дозволяє защипувати струни досить сильно і рівномірно. Чергуйте верхні і нижні удари відповідно до вимоги композитора або власним здоровим глуздом. Намагайтеся дотримуватися логіки твори: якщо акорд потрібно взяти одночасно, проводите медіатором по струнах різко; якщо вказано арпеджіо, защипують струни по черзі відповідно до партією.
4
Використовуйте нейтральні тембри і мінімум ефектів. За рідкісним винятком вам не будуть потрібні «квакушки» та інші прикраси, більше придатні для виконання сольних партій. У міру можливостей переходите на «чистий» звук, без дісторшна, але і їм не зловживайте: інакше серйозне, агресивне твір ризикує перетворитися на ліричний романс.