Як обміняти порвану купюру. ощадбанк обменятьстарие купюри.

Порівняно купюри часто не приймають у великих магазинах, також ними неможливо оплатити будь-які послуги через термінал або банкомат.Поетому, якщо у вас в гаманці з'явилася порвана купюра, постарайтеся позбутися її якомога швидше.
Інструкція
1
Найпростіший спосіб обміняти порвану купюру (якщо пошкодження не дуже сильне) - розплатитися нею в автобусі або в маршрутному таксі. Водії в кінці дня здають виручку в загальну касу, тому приймають до оплати практичні будь купюри. Виняток становлять банкноти, у яких не вистачає якої-небудь частини, тому, якщо купюра порвалася на кілька шматків, необхідно відразу склеїти їх між собою скотчем.
2
Розплатитися порваній купюрою ви можете на ринку або в продуктових наметах. Як правило, продавці торгових точок, які не мають касових апаратів, без заперечень приймають до оплати пошкоджені гроші.
3
Якщо пошкодження купюри настільки велике, що не дозволяє обміняти її вищевказаними способами (наприклад, від купюри відірваний великий шматок або вона розірвана на декілька частин), то ви можете здати купюру в одному з відділень Ощадбанку Россіі.Для здійснення обміну вам необхідно звернутися в касу банку, маючи при собі всі частини розірваної купюри і документ, що засвідчує особу (паспорт). Купюра буде прийнята працівником банку навіть у тому випадку, якщо вона склеєна з двох половинок різних банкнот, що мають один номінал.
Зверніть увагу
Ощадбанк Росії приймає до обміну тільки ті купюри, на яких зберігся ідентифікаційний номер. Якщо від купюри відірвався шматок, на який було завдано даний номер, то купюра буде визнана що не підлягає обмену.Также Ощадбанк не приймає до обміну купюри, площа яких становить менше п'ятдесяти п'яти відсотків від початкової.
Корисна порада
Крім первинних купюр, у відділенні Ощадбанку Росії ви можете обміняти випрані купюри (на яких в процесі прання стерлося нанесене зображення), а також купюри з обпаленими краями і ті купюри, поверхня яких забруднена фарбою, брудом або чорнилом.