Як відрізнити діамант від цирконію.

Діамант , будучи найдорожчим дорогоцінним каменем у світі, найчастіше підміняється шахраями на дешевші камені. Як заміну діаманту використовуються фианит, муассаніт, синтетичний рутік, лейкосапфир і цирконій. Є кілька способів, які допоможуть відрізнити ці камені один від одного.
Інструкція
1
Якщо ви не боїтеся зіпсувати виріб, вірний спосіб відрізнити справжній діамант від підробленого - опустити його в соляну кислоту. Якщо діамант справжній, кислота не заподіє йому ніякої шкоди, а от якщо це цирконій або фіаніт - камінь покриється непрозорими плямами.
2
Справжній діамант повністю безбарвний. Підроблені камені відрізняються від нього наявністю колірних домішок. Придивіться до каменя: якщо має легкий жовто-зелений або синьо-фіолетовий відтінок, це, без сумніву, підробка.
3
Грубу підробку можна відрізнити, опустивши камінь в воду. Справжній діамант буде виблискувати в воді, а штучний буде видно погано.
4
Твердість алмазу у багато разів більше твердості інших дорогоцінних каменів і синтетичних підробок. Якщо на поверхні каменя видно дрібні подряпини, перед вами точно не діамант. Також спробуйте провести по каменю лезом ножа або подряпати його наждачним папером - якщо перед вами цирконій або інший «м'який» камінь, на ньому залишаться сліди.
5
Відрізнити справжній діамант можна за допомогою алмазного олівця (такий є в наявності у кожного професійного ювеліра). Для цього злегка натисніть гострим кінцем олівця на камінь. Якщо це діамант, то ніякої шкоди ви йому не причина. Користуючись алмазним олівцем, дотримуйтеся обережності: при сильному натисканні ви зможете подряпати їм навіть діамант. Тому проведення такого тесту краще доручити ювеліра.
Зверніть увагу
Вироби з діамантами, куплені «з рук», виявляються підробленими набагато чаще.Только професіонал зможе напевно визначити, чи справжній це камінь чи ні.
Корисна порада
Купуйте вироби з дорогоцінних металів з діамантами тільки в добре зарекомендували себе в ювелірних магазинах. Вони дорожать своєю репутацією і не продають подделкі.Еслі після покупки у вас все-таки виникли сумніви в достовірності діаманта, зверніться за допомогою до професійного ювеліра.
Сьогодні можна придбати ювелірний виріб, прикрашене дорогоцінним камінням, маючи в розпорядженні практично будь-яку суму. Але не кожен покупець розуміється на діамантах і фіаніту, тому є ризик зіткнутися з шахрайством, ставши володарем майстерно виконаною підробки. У чому відмінності цих каменів і як побачити різницю, не вдаючись до лабораторних досліджень?
Перш за все, про якість каменю і його вигляді розповість вартість прикраси. Ціна на вироби з фіанітамі буде незрівнянно нижче, ніж вартість кільця або кольє з діамантами. Є й інші моменти, які вказують на різницю між камінням, окрім інформації про те, скільки коштує ювелірну прикрасу.

Природа фіаніту і діаманта

Фіаніт і діамант мають різну природу. Фіаніт - камінь штучного походження, тоді як справжній діамант - природний мінерал, який піддався спеціальній обробці. І якщо для отримання діаманта вимагається огранити алмаз, то фианит синтезують з діоксиду цирконію. Це рукотворне диво людини має відмінний від натурального діаманта склад, хімічну формулу, характеристики. Тому два каменю схожі один на одного тільки зовні.
Народне повір'я говорить, що якщо подихати на фианит, він моментально покриється паром і помутніє, а діамант залишиться таким же блискучим.
Фіаніт кілька важче, ніж огранений алмаз. Визначити вагу каменя в ювелірному виробі буде непросто, тому фахівці визначають справжність діаманта за допомогою рентгенівських променів. Дорогоцінний мінерал може пропускати крізь себе такі промені.

Різниця між діамантом і фианитом

При виборі прикраси в ювелірному магазині уважно придивіться до граней красивого каменю. У фіаніту вони будуть трохи округленими, плавними, а у діаманта - прямими, загостреними і ідеально ровнимі.Кроме граней, на справжність діаманта вкаже специфічний блиск - у природного мінералу він буде яскравішим, ніж у простого фіаніту. Можна провести і найпростіший тест з каменями. Діамант славиться своєю унікальною твердістю, провівши обробленим алмазом по склу, можна помітити поглиблення на поверхні. Тоді як фианит такий слід не залишить.
Існує ще один тест - проведіть по діаманту наждачним папером, слідів на поверхні не залишиться, фіаніт же від такого впливу можна пошкодити.
Варто подивитися на джерело світла крізь камінь. У діаманта є особлива властивість - променистість, і якщо поглянути крізь нього на сонце, промені переломилася. Грані мінералу схожі на дзеркала, а фианит не відображатиме сонячні промені. Він пропустить їх крізь себя.Обязательно запитаєте в магазині сертифікати на продукцію. А вдома можна опустити діамант в стакан із звичайною водою - його не повинно бути видно в рідині, настільки він прозорий. Штучний фианит такою властивістю похвалитися не може.