Як зшити ватно-марлеву пов'язку.

Ватно-марлева пов'язка - елементарне засіб захисту органів дихання. Приміром, вона здатна захистити ваш організм від попадання в нього шкідливих частинок гару або хвороботворних мікробів. Крім того, якщо ви хворі, маска допоможе вам не заразити оточуючих.
Вам знадобиться
  • Вам знадобиться:
  • - вата;
  • - марля;
  • - ножиці;
  • - бинт;
  • - нитка;
  • - голка.
Інструкція
1
Досить часто трапляється, що під час епідемії або лісових пожеж, в аптеках відсутні захисні пов'язки. Щоб захистити себе в подібній ситуації, ви можете зшити ватно-марлеву пов'язку самостійно. Для цього візьміть шматок марлі розміром 90х60см, розкладіть його на столі. По центру марлі покладіть вату - прямокутником приблизно 15х20см (розміру пов'язки повинно вистачити, щоб повністю закрити ніс і рот). Шар вати не повинен бути товстим, цілком вистачить 1-2см, оскільки більша кількість вати утруднить дихання. Тепер починайте завертати вату в марлю, загинаючи її знизу і зверху по всій ширині. У вас вийде пов'язка з 1 слова вати і 4-х шарів марлі. Решта кінці марлі розріжте навпіл, щоб вийшли 4 зав'язки. Якщо є час і бажання, пов'язку ви можете прошити вручну.
2
Одягати таку пов'язку необхідно так: ватно-марлева частина повністю закриває органи дихання - ніс і рот, 2 зав'язки проходять над вухами і зав'язуються на потилиці, а ще дві - під вухами і також зав'язуються на потилиці. Носити ватно-марлеву пов'язку можна не довше 3- годин, після чого її можна просто викинути. Прати і надягати повторно ватно-марлеву пов'язку не слід.
3
Якщо у вас під рукою не виявилося марлі, спорудити пов'язку можна також і з бинта. Візьміть бинт шириною 14см, розгорніть його і відміряйте потрібний вам розмір (за розміром голови). Складіть бинт в чотири шари. Зробіть зав'язки: відріжте приблизно 60см бинта, розріжте його навпіл уздовж. Згорніть отримані смужки бинта в трубочки і Протягніть зав'язки в основну частину пов'язки з боків. Бинт легко обсипається, тому, якщо є можливість, прошийте пов'язку вручну, зробивши бодай кілька великих стібків.
4
Носити таку маску можна 2-3 години, але потім її можна попрати і пропрасувати гарячою праскою, після чого використовувати знову.