Як навчитися любити дитину.

Поява дитини і все, що пов'язано з його зростанням і вихованням, - не тільки счастливейший етап, але джерело стресу, розгубленості перед новими обставинами. Стикаючись з труднощами, батьки задаються питанням, чи так трепетно вони люблять дитини , як задумано природою і проголошено суспільством.
Інструкція
1
Здатність відчувати любов до дитини залежить від деяких умов. Це і сприятлива атмосфера, в якій росли і виховувалася ви самі, і відсутність конфліктних ситуацій з чоловіком та іншими членами сім'ї, і стан фізичного і психічного здоров'я. Якщо якесь з цих обставин є несприятливим, необхідно подбати, щоб нейтралізувати або зменшити негативний вплив на емоційний стан.
2
Для хорошого емоційного самопочуття необхідні тактильні відчуття - обійми, погладжування, поцілунки. Не нехтуйте можливістю зайвий раз взяти дитини на руки, ласкаво притиснути до себе. Тим самим запустіть і будете підтримувати обмін знаками взаємного прийняття, віддаючи і отримуючи у відповідь тепло і позитивні емоції.
3
Потреба в любові, в приналежності, потрібності іншому, - одна з фундаментальних людських потреб. Ніхто так не потребує вас, як дитина, в житті якого ви є найбільш значущим або одним з найбільш значущих людей. Усвідомлення цього факту здатне надати сил і натхнення, сприяє особистісному зростанню, допомагає реалізувати потенційні можливості і здібності. Будьте вдячні дитині за те, що сприяє розкриттю вашого потенціалу.
4
З самого раннього віку дитини потрібно проводити з ним час не тільки в турботах, але й відпочивати, розважатися: слухати улюблену музику, здійснювати прогулянки і подорожі. Надалі підбирати для спільного перегляду і читання фільми і книги, які будуть цікаві обом, прищепити дитині інтерес до хобі. Тоді дитина стане хорошим товаришем для проведення дозвілля, приємним співрозмовником, партнером в іграх, що неймовірно цінно.
5
Дайте собі право на помилку, не звинувачуйте себе і дитини , якщо щось у відносинах пішло не так гладко. Якщо не можете впоратися з проблемами, постарайтеся отримати допомогу від фахівців або більш досвідчених близьких. Прощайте промахи собі й дитині, що не отруюйте життя почуттям провини. Перефразовуючи відомий афоризм: хочете бути люблячим батьком - будьте ім.