Як виростити фікус Бенджаміна.

Фікус Бенджаміна - популярна рослина серед квітникарів. Росте він деревцем. Стовбур його досить гнучкий, тому можливо переплітати стовбури кількох рослин, «заплітати їх в косичку». У цього виду фікуса пишна крона, яку цілком можна стригти і надавати їй бажану форму.
Інструкція
1
Фікус Бенджаміна любить сталість: світле місце розташування, регулярний помірний полив і обприскування листя. Недолік світла, перезволоження грунту, низька температура в приміщенні, протяги і навіть полив холодною водою можуть викликати опадання листя.
2
Після того як ви принесли рослина з магазину, відразу ж пересадите його. Візьміть горщик трохи більший за діаметром. Покладіть на дно дренаж з керамзиту або битих цеглин. Насипте грунт на 1/3 горщика.
3
Почвогрунт приготуйте такий спосіб: візьміть готовий грунт для фікусів, змішайте його в рівних пропорціях з садової землею і розпушувачем. Ще одна хороша суміш для фікуса можна скласти з листової землі, перегною і торфу в пропорції 2: 1: 1. Зверніть увагу, що земля повинна бути повітропроникною. Видаліть пошкоджені коріння, листя і гілочки, зрізи присипте деревною золою. Поставте рослину в горщик. Досипьте грунт і добре ущільніть її. Полийте теплою відстояною водою.
4
Хороший результат після перенесеного стресу дає обприскування розчином Епін або Екос. Щоб рослині було комфортно у вашому будинку створіть йому прекрасні умови утримання. Поставте його в тепле і світле місце. Досвічувати лампами денного світла.
5
У літній час фікус швидко зростає. Підгодовуйте його в цей час два рази на місяць комплексними добривами або спеціальними добривами для фікусів. До досягнення п'ятирічного віку рекомендують пересаджувати фікус Бенджаміна щороку, коли контейнер стане тісним. Потім рідше, але слід регулярно замінювати верхній шар землі в горщику, підсипаючи свіжий субстрат. Робіть це, коли на ньому з'явиться біла кірка (сольовий наліт).
6
При вирощуванні фікуса Бенджаміна можуть виникнути деякі проблеми. Якщо на листках з'явилися коричневі плями, це сигнал того, що в приміщенні дуже висока температура, або ви перегодували його добривами. При зайвому поливі з'являються жовті плями або жовтіють краю аркуша. Якщо ж листя зморщені і сухі, значить, рослина отримала сонячні опіки або пересохла грунт. Доглядайте за фікусом правильно, і він буде багато років радувати вас гарним видом і ошатною листям.
Зверніть увагу
Влітку можна виносити фікус на балкон або терасу на свіже повітря. Фікус чутливий до різких змін в умовах утримання - вологості, освітлення, тому рекомендується визначити для його розташування підходяще місце і не переставляти його. Фікус карика (Інжир) вирощують як цінна плодова дерево.
Корисна порада
Як доглядати за фікусом? Фікус: вирощування і догляд в домашніх умовах ... Серед великої кількості домашніх рослин зустрічаються фікуси різних видів, зупинимося лише на самих невибагливих. Слід враховувати, що більшість фікусів, вирощуваних у кімнатних умовах не переносять протягів, сильного перезволоження і прямих сонячних променів.
Якщо у вас є бажання розмножити фікус, спробуйте виростити маленькі фікуси самостійно. Для цього використовуйте один з найпоширеніших способів, який називається живцювання.
Вам знадобиться
  • - секатор;
  • - грунт;
  • - поліетилен.
Інструкція
1
При живцюванні фікусів враховуйте їх різновид. Процес розмноження у представників різних видів проходить неоднаково. Їм потрібні різні умови для вкорінення. Наприклад, у фікуса ліровидний і фікуса каучуконосного держак повинен являти собою лист з неушкодженим вічком і частиною стебла. Для розмноження мелколистного фікуса Бенжаміна необхідно заготовити держак довжиною приблизно в 10 см. Фікуси з плетистими пагонами, наприклад, фікус крихітний, зазвичай розмножуються частинами пагонів з 3-4 листям або пагонами від коріння.
2
Щоб молоді фікуси зміцніли до осені, зрізайте живці з рослини ранньою весною, в березні. Скористайтеся секатором і акуратно зріжте втечу над ниркою і на відстані 2-3 см нижче неї. З одного втечі можна отримати кількість живців, рівне числу листя. Тут важливо врахувати наявність на стеблі неушкодженою листової нирки.
3
Перед посадкою необхідно дати стекти Чумацькому соку. Вологим ватним тампоном зітріть залишки соку зі стебла. Сам зріз опустіть в теплу воду на кілька годин. Фікуси вкорінюються важко, тому попередньо обробіть зрізи стимулятором для утворення коренів.
4
Підготуйте горщик і наповніть його сумішшю з піску та перліту. Можна також скористатися складом з торфу та перліту. Для зменшення площі випаровування лист фікуса обережно скрутіть трубочкою і закріпіть. Щоб маленький фікус укорінився, необхідно 25-28оС протягом 1,5-2 міс.
5
Вкрийте живці поліетиленом, щоб вони краще прижилися. Поливайте їх так часто, щоб грунт не пересихала. Не забувайте їх періодично обприскувати, що буде підтримувати необхідну вологість.
6
Запасіться терпінням і виконуйте всі зазначені умови. Через 1,5-2 міс. ваш маленький фікус вкорениться і почне посилено рости і радувати вас.