Як зашити труби гіпсокартоном.

Водопровідні та каналізаційні труби необхідні в квартирі, вони забезпечують нам комфортне життя. Однак навіть самий байдужий до естетики людина не зважиться стверджувати, що вони прикрашають наше житло. Відомий спосіб обшивки труб гіпсокартоном справляється зі своїм завданням цілком успішно - неестетичні труби ховаються від погляду. На жаль, у цього методу є недолік, а саме - стає неможливий легкий доступ до труб. Однак від цього недоліку можна позбутися, застосувавши інший спосіб обшивки труб.
Вам знадобиться
  • Профіль направляючий ПН 50-40, гіпсокартон ГКЛ товщиною 6,5 мм, сталева смуга 20х4, електродриль зі свердлом? 4, саморізи, викрутка, пилка по металу, ножиці по металу, шпалерний ніж, болти М4 з гайками, голчастий валик .
Інструкція
1
Суть методу полягає в тому, що гіпсокартон НЕ кріпиться наглухо до стіни, а утворює знімний короб, який можна легко знімати і встановлювати назад. Форма короба може бути квадратної або овальної. Остання є більш кращою, оскільки займає менше місця, економить гіпсокартон і виглядає привабливіше. Короб в цьому випадку представляє собою сегмент циліндричної поверхності.Ізготовленіе каркаса коробаПрі обшивці труб, що проходять вертикально в кутку приміщення, виготовляється каркас з 2-х профілів, що йдуть з обох сторін труб, і ряду смуг у формі півкола, що з'єднують профілі між собой.Пріслоніте два профілю потрібної довжини до стін з двох сторін труб і зафіксуйте їх в такому положення. Заміряйте гнучкою рулеткою відстань між профілями по дуге.Отрежьте необхідну кількість заготовок із сталевої смуги 20х4. Їх довжина повинна дорівнювати заміряному віддалі з невеликим запасом, а число вибирається з таким розрахунком, щоб відстань між ними в каркасі не перевищувало 30-ти см.Прідайте одній смузі форму півкола, звертаючи увагу на те, щоб вигин був плавним. Подгоните її форму і розміри «за місцем». Для цього прикладіть смугу до профілів. Її краї повинні щільно прилягати до полиць профілів зсередини, а труби не повинні стосуватися смуги на всьому протязі своєї дліни.Согніте всі інші заготовки за формою першою. Просвердлите в їх кінцях по одному отвору для з'єднання з профілем.Соедініте профілі із зігнутими смугами болтами М4. В результаті повинен вийти каркас короба, профілі якого щільно прилягають до стін, а зігнуті смуги огинають труби . Якщо щільного прилягання немає, добийтеся його, підгинаючи або розгинаючи ту чи іншу смугу.
2
Обшивка каркаса гіпсокартоном Відріжте шпалерним ножем від листа гіпсокартону смугу шириною, рівній довжині вигнутих смуг каркаса з невеликим запасом. Покладіть її на рівну поверхню і прокатайте голчастим валиком. Протягом 5-10 хвилин гарненько змочуйте поверхню гіпсокартону водою, поки він не просочиться ею.Положіте смугу перфорованої стороною на каркас короба, сумістите одну сторону з направляючою, притисніть її планкою по всій довжині і затисніть планку двома струбцинами. Не кваплячись, поступово і обережно за допомогою планки притискайте іншу сторону смуги до іншої направляючої. Коли вона повністю пригорнеться до неї, зафіксуйте гіпсокартон в такому положенні і залиште на добу висихать.Прікрепіте висохлий гіпсокартон до каркасу за допомогою саморізів. Приміряйте короб до місця установки. При необхідності обріжте кромки гіпсокартону, забезпечуючи щільність прилягання до стін.
3
Установка коробаПрікрепіте короб на місце. Це можна зробити різними способами: за допомогою скотча, рідких цвяхів або виконавши отвори в напрямних і повісивши їх на цвяхи, забиті в стіну - як це роблять, наприклад, з навісними шафками. Стик в місці прилягання короба до стіни можна заклеїти серпянкой і закрити за стандартною технологією, застосовуваної для обробки гіпсокартону. У кожному разі при необхідності отримати доступ до труб можна легко зняти короб і так же легко прикріпити його назад.
Зверніть увагу
При виготовленні каркаса зверніть увагу на те, щоб радіус вигину смуг був не меншим 30-ти см. Це мінімально допустимий радіус, по якому можна гнути гіпсокартон товщиною 6,5 мм без ризику зламати його.