Як приготувати раків. покрокове приготування страви, справжній рецепт, фото.

Непередаваний смак і аромат варених раків багатьом з нас знайомий з дитинства. Хто не проводив літні канікули в селі у бабусі? Ці мешканці річок і водойм часто бували на столі в будь-якому сільському будинку. Готували раків без всяких кулінарних шедеврів і хитрощів найпростішим способом - варили з кропом, але смачно було незвичайно.
Вам знадобиться
  • 1) живі раки
  • добре промиті (витримані в ємності з чистою водою пару годин);
  • 2) велика каструля
  • так як води повинно бути багато;
  • 3) сіль з розрахунку 1 ст. ложка на 1 літр води;
  • 4) зелень кропу - обов'язково
  • можна додати перець горошком
  • морква
  • лук
  • листя вишні або смородини та іншу зелень.
Інструкція
1
Поставте на вогонь велику каструлю з водою, в якій води повинно бути стільки, щоб вона повністю покрила раків . Туди відразу покладіть перець і овочі, якщо хочете. Після закипання воду добре посоліть, так як панцир раку погано пропускає сіль.
2
Неживих або "заснули" раків виберіть і викиньте. Якщо зваріть і з'їсте такого раку, то ризикуєте отримати розлад шлунка, в кращому випадку.
3
У киплячу воду закладайте відразу всіх живих раків і не різану зелень кропу. Після закипання варіть їх 5-10 хвилин на сильному вогні, поки повністю не почервоніють. Для соковитості залиште раків у відварі ще хвилин на десять, після чого викладіть на блюдо. Якщо хочете, полийте їх небагато відваром.
4
Подавайте варених раків на стіл гарячими. Раки вважаються найкращою закускою до пива, але і без пива вони смачні і корисні, так як їх м'ясо відрізняється високим вмістом білка, воно не має жорстких пластинок, як і крабове.
5
Розламати раку в місці з'єднання шийки і грудки. Очистіть шийку від панцира і видаліть з м'яса кишечник. Ракова шийка сама м'ясиста і смачна. Зніміть панцир з грудки, під ним знаходиться жир і, якщо пощастить, делікатесна ікра. У клешнях також є трохи м'яса, добути його звідти важче, але це нікого не зупиняє.
Зверніть увагу
Багато є раків за один присід не варто. Панцир доводиться розгризати, вилизувати і висмоктувати м'ясо і жир, якщо занадто захопитися цим процесом, то мова на наступний день буде опухлий, оскільки панцир раку шорсткий. Та й ракове м'ясо жирне і поживне. Краще обмежитися десятком раків, хоч це і непросто.
Корисна порада
Визначити, живого раку поклали в каструлю або неживого, можна по хвосту, який ще називають шийкою. Якщо він підібганий - в окріп клали "правильного" раку, якщо розпрямляючи - ні. Чим сильніше підібганий хвіст - тим краще рак.