Як навчитися розподіляти час.

Дуже часто буває так, що справ начебто і не багато, а все одно нічого не встигаєш. Або ще гірше: величезна купа завдань і не знаєш як і з чого почати. А адже ще хочеться встигнути відпочити. Тому краще не моталися від однієї справи до іншого, а спокійно сядьте і подумайте над тим, чому ви нічого не встигаєте. Причина, швидше за все, полягає в тому, що ваше час погано розподілено.
Інструкція
1
Спочатку візьміть листочок паперу і ручку (маркер, фломастер, олівець можна і не один) і сядьте в затишне крісло в кімнаті, в якій вам ніхто не заважатиме. Зараз вам необхідна тиша, щоб зосередитися. Тепер розпишіть свій завтрашній день.
2
Спочатку відзначте найпотрібніші речі і час їх виконання. Вказуйте тільки особисті і необхідні потреби: сон, гігієна, сніданок, ланч, обід і т.д. Не забудьте позначити час їх виконання. Потім розпишіть найголовніші завдання на завтра. Наприклад, написати 5 глав доповіді. Не забувайте вказувати перерви для відпочинку, прогулянки, дзвінка другу і т.п.
3
Постарайтеся виконати намічений план на завтра. Маленькі відхилення від розкладу не сильно страшні. Якщо не вийшло виконати, складіть спрощений режим на наступний день. Вказуйте лише головні пункти - те, що обов'язково необхідно зробити. Це повинно допомогти.
4
Тепер, якщо ви впоралися з першим етапом навчання, приступайте до другого. Розплануйте кілька днів або тиждень і намагайтеся діяти відповідно режиму. Природно, це не означає, що вам потрібно і далі жити за розкладом. Ці тренування необхідні, щоб навчитися здійснювати все чітко і по порядку, не розриваючись при цьому між кількома справами.
5
Найважливіше вперше дні подолати спокусу порушити режим. Пам'ятайте, що робите це для себе, тому не треба себе обманювати. Через деякий час у вас виробиться звичка рівномірно розподіляти обов'язки.
6
На наступному етапі необхідно скласти не всі розклад, а тільки список справ. Придбайте щоденник, в якому зможете відзначати завдання і час , до якого вони повинні бути готові.
7
В результаті ви звикнете до того, що всі ваші справи «розкладені по поличках» і, швидше за все, вам не доведеться більше що-небудь планувати. Коли ви навчитеся розподіляти свої обов'язки, у вас з'явиться багато вільного часу, яким ви зможете розпоряджатися спонтанно.