Як записувати музику вдома.

Сучасним можливостям домашньої звукозапису могли б позаздрити професійні студії, що існували ще кілька десятиліть тому. За минулий з тих пір час на ринку з'явилося більше кількість якісної, але при цьому доступною апаратури, а використання для звукозапису комп'ютера зробило її доступною практично кожному.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер;
  • - аудіоредактор;
  • - мікрофон;
  • - мікрофонний передпідсилювач;
  • - звукова карта;
  • - кабелі.
Інструкція
1
Для початку встановіть на свій комп'ютер один з численних музичних редакторів. З часом ви зможете вибрати щось до душі, а для початку можна порекомендувати використовувати програми Adobe Audition. Вони прості у використанні, але мають багатий спектр можливостей. Для тих же, хто не сумнівається в своїх силах, підійде програма Cubase. Вона більш функціональна, але і розібратися в ній буде важче. Однак той, хто впорається з цим, отримає в свої руки дуже потужний апарат для звукозапису будинку.
2
Якщо ви маєте намір займатися виключно електронною музикою, тоді встановіть ще редактор-секвенсор (Frooty Loops, Project 5 і т.п.) і можете починати творити. Якщо ж ви віддаєте перевагу електронному звуку живий, необхідно потурбуватися покупкою хорошого мікрофону. Для студійної звукозапису голоси та інструментів добре підходять конденсаторні мікрофони. Звичайно, є ще стрічкові, лампові, але коштувати вони будуть істотно дорожче. Динамічні мікрофони підходять більше для живих виступів, однак, можна використовувати їх і в студії.
3
На жаль, якщо використовувати для звукозапису тільки мікрофон і стандартну звукову карту, результат виявиться не дуже хорошим. Тому, заздалегідь варто потурбуватися покупкою хоча б недорогого мікрофонного передпідсилювача і напівпрофесійній звукової карти.
4
Коли все необхідне зібрано, підключіть мікрофон до входу підсилювача, вихід передпідсилювача до мікрофонного входу звукової карти, налаштуйте рівень запису і можете починати працювати.
5
Виберіть в музичному редакторі одну доріжку для запису, запишіть партію одного з інструментів. Користуйтеся вбудованим в редактор метрономом, це допоможе вам узгодити партії між собою за ритмом та темпом. Коли партія записана, призначте звукозапис на наступну доріжку і, слухаючи попередню, запишіть партію іншого інструменту.
6
Коли всі партії будуть записані, вам залишиться тільки відбудувати їх гучності відносно один одного, підкоригувати їх амплітудно-частотні характеристики, щоб одна музичні записи не забивала іншу, застосувати необхідні ефекти обробки і зберегти отриманий мікс у вигляді аудіофайлу.