Як відзначити 1 рік дитині. Як відсвяткувати дитині 1 рік.

Перший рік життя дитини дуже насичений подіями, тому пролітає швидко і непомітно. Не встигнете озирнутися, а ваш малюк вже крокує щосили і навіть намагається вимовляти цілком виразні слова. Святкування першого дня народження дуже важливо як для малюка, так і для його батьків.
Інструкція
1
Приступаючи до планування дня народження крихітки, визначитеся з кількістю запрошених. Звичайно, його захочуть привітати родичі - бабусі й дідусі, дядьки й тітки, а також хресні батьки, якщо такі є. Для успішної соціалізації дитини необхідно, щоб він з ранніх років спілкувався з однолітками. Дитячі психологи для того, щоб визначитися з кількістю запрошених дітей, рекомендують дотримуватися схеми "вік дитини плюс один". Тому, на день народження, можна запросити одного чи двох друзів вашого малюка з батьками.
2
Після того як ви порахували, скільки людина очікується на вашому святі, подумайте про місце його проведення. Ви можете відзначити день народження вдома або в кафе. І в тому і в іншому випадку є свої плюси і мінуси. Якщо ваші житлові умови не дозволяють прийняти всіх, кого ви запланували, то краще переміститися в кафе. Крім того, вихід в кафе стане прекрасною розвантаженням для молодої мами, адже їй не доведеться цілий день стояти біля плити, та й вихід "в люди" стане зміною обстановки і приводом причепуритися. Однак, якщо ви йдете в кафе, то довго затриматися там не зможете, адже однорічні малюки сплять принаймні два рази на день, і, затягнувши день народження, ви ризикуєте зустрітися з дитячою втомою, сльозами і капризами. А вдома можна буде укласти малюка спати у сусідній кімнаті і продовжити веселощі з дорослими.
3
Таким чином, плануючи перший день народження, ви повинні повністю підлаштовуватися під дитину. Враховуйте не тільки розпорядок дня, щоб малюк виспався і відчував себе бадьорим і веселим, але і його гастрономічні пристрасті і можливості. Краще якщо на столі будуть не тільки дитячі, але й "дорослі" блюда, з овочів і фруктів, які можна буде спробувати крихті, щоб він не відчував, що його в чомусь обділяють і бачив, що всі їдять те ж, що і він. Уважно підійдіть до вибору торта, діти дуже цікаві і, загасивши, свою першу в житті свічку, обов'язково намагаються урвати собі шматочок. Якщо ваш педіатр не виносить суворого вердикту з приводу цукру, то можна і спробувати трохи крему. Але якщо ж у малюка спостерігається алергія, то крем краще замінити фруктами.
4
Подарунки для однорічного малюка повинні бути красивими, функціональними та розвиваючими. У цьому віці пізнавальний процес йде як ніколи бурхливо, тому яскравий дитячий килимок з іграшками, м'якими картками та брязкальцями буде як не можна до речі. Відмінно підійдуть і дитячі головоломки, кубики. При виборі іграшки пам'ятайте, що деталі не повинні бути занадто дрібними, щоб дитина не могла їх проковтнути.
Скоро вашому малюкові виповниться годик . Це дуже важлива подія в житті крихітки і його батьків. І не слухайте, якщо вам кажуть, що він ще маленький і не зможе оцінити значимість свята. Перший день народження малюка необхідно заповнювати емоційно позитивними моментами, які будуть давати поштовх до його розвитку. У такій день дитина зарядиться вашим чудовим настроєм, і буде почувати себе щасливим.
Інструкція
1
Продумайте розпорядок дня. Перед святом постарайтеся укласти іменинника спати, або полежте разом з ним. Тоді й у крихти, і у вас збережуться сили для свята. Нагодуйте дитини тією їжею, до якої він звик. Іноді діти не хочуть їсти при сторонніх, та й не варто їх годувати дорослою їжею. А якщо малюк ситий, то святкова їжа для гостей його не зацікавить.
2
Заздалегідь складіть список родичів і дуже близьких друзів, з якими ваша дитина знаком. Ще краще, якщо у ваших друзів є малюк. Діти знайдуть спільну мову один з одним, і при цьому ваша дитина отримає великий досвід, спостерігаючи за маленьким гостем. Якщо є можливість, то познайомте малюка з майбутніми гостями заздалегідь, подивіться, чи хоче він взагалі спілкуватися з цими людьми. Увага ж малознайомих гостей може втомити іменинника. Він почне вередувати або, навпаки, замкнутися. Клоуни також можуть налякати, та й не зможе малюк оцінити святкова вистава.
3
Напередодні свята, поки малюк спить, необхідно прикрасити будинок. На рівні зростання іменинника повісьте різнокольорові стрічки, кульки, різнобарвні плакати. На підлозі розстелити тепле покривало для маленьких гостей. На чолі дорослого столу поставте дитячий високий стілець. Приготуйте в окремому місці іграшки, які ви будете викладати поступово, інакше до кінця застілля грати буде нічим. Продумайте конкурси та розваги, підберіть музику. А ще приготуйте великий аркуш ватману і фарби. Завтра іменинник намалює свій перший художній шедевр.
4
Перед святом навчіть малюка задувати свічку, завдання складне, але здійсненне, та ще з розвиваючим ефектом.
5
Приготуйте біля ліжка нову іграшку. Зустріньте з ранку крихту ласкавою посмішкою, приємним масажем, нагодуйте сніданком, а потім розгляньте приготовлену до свята кімнату. Поки гості не прийшли, займіть дитини розгляданням і читанням книг, конструктором, малюванням.
6
Протягом свята разом з дитиною розгорніть подарунки. За правилами етикету подарунок розгортається в присутності гостя, і тоді ви встигнете його віддячити.
7
Завершується торжество виносом торта. Задути свічку імениннику можуть допомогти батьки. Пам'ятайте, що у дітей може не вистачити сил на приготовані вами розваги. Дійте за їх настрою. Провівши гостей, прогуляйтеся з малюком на свіжому повітрі, який його заспокоїть, і іменинник буде міцніше спати.