Як лікувати рану у собаки.

Власники собак дуже часто стикаються з необхідністю обробки ран у своїх вихованців. Бійки, падіння, порізи лап стеклами і гострими предметами - все це може привести до пошкодження шкірних покривів. Для того щоб швидше залікувати рану , необхідно знати ази першої медичної допомоги, які стануть в нагоді кожному власнику домашньої тварини.
Вам знадобиться
  • -антісептік;
  • -зажівляющіе мазі;
  • -бінт;
  • -джгут;
  • -марля для виготовлення давить ;
  • -телефон ветеринарного лікаря.
Інструкція
1
Насамперед рану необхідно уважно оглянути. Якщо ваша собака отримала садно, при якій виділяється незначна кількість крові, то необхідно обробити пошкодження будь-яким антисептиком (3% перекис водню або розчин хлоргексидину), після цього можна накласти на рану мазь "Левомеколь" або "Рятувальник" . Щоб собака не розлизувала рану прикрийте її бинтової пов'язкою.
2
Більш серйозна ситуація складається при глибоких пошкодженнях, які можуть викликати венозні або артеріальні кровотечі. Якщо ви бачите таке пошкодження, то необхідно терміново зупинити кров. Якщо рана знаходиться на тілі, то накладіть на неї давить пов'язку, якщо постраждала кінцівку, то необхідно накласти джгут, відступаючи 5-7 сантиметрів вище рани. Після зупинки кровотечі необхідно доставити собаку у ветеринарну клініку.
3
Якщо рана велика, то ветеринарний лікар буде змушений її зашити. Для цього на раневом поле вистригає шерсть, рана обробляється антисептиком і анестетиком, після чого зашивається. Після цього власникові собаки необхідно буде щодня обробляти шов так, як покаже ветеринарний лікар і стежити за тим, щоб рана не почала нагноюватися. Якщо це сталося, то необхідно знову відвідати ветеринара, який огляне рану і, при необхідності, призначить вашому вихованцеві курс антибіотиків.
Зверніть увагу
Якщо кров з рани виступає невеликими крапельками, то кровотеча капілярний, якщо ллє рівномірної струменем темного кольору, то венозний, при артеріальній кровотечі кров буде яскраво-червоного кольору, при цьому з рани вона буде вихлюпуватися поштовхами.
Корисна порада
Пам'ятайте, що влітку джгут накладається не більше, ніж на годину, взимку не більше, ніж на 30 хвилин. Для того щоб не переплутати, прикріпіть до джгута записочку з часом накладення.