Як накрохмалити комір.

Неважливо який комірець у сорочки - класичний, італійська, «акула» або «Батт-даун» - він виглядає набагато ефектніше накрохмаленим, ніж просто відпрасована після прання. До того ж крохмаль береже тканину від запирання.
Вам знадобиться
  • вода, крохмаль
Інструкція
1
Є кілька ступенів накрохмалені. Для сорочок підійде напівжорстке крахмаленія - розчин в пропорції 1 столової ложки крохмалю на літр води. Безпосередньо для манжет і комірів можна застосувати жорстке крахмаленія - 2 столові ложки (приблизно 50 гр) на літр води. Крохмаль можна використовувати картопляний, рисовий або кукурудзяний.
2
Перед початком потрібно видалити пожовтіння з тканини, наприклад, за допомогою перекису водню. Її наливають на пляму, а потім тканину виставляють на сонце - пляма зникне.
3
Розведіть крохмаль невеликою кількістю холодної води, добре розмішайте. Якщо залишаться грудки, розчин можна процідити через марлю. Вилийте отриману суміш у киплячу воду і кілька хвилин кип'ятіть, поки розчин не стане прозорим, потім дайте йому трохи охолонути. Речі занурюйте в цей розчин, вони повинні добре просочитися. Потім акуратно відіжміть їх і висушіть (краще не пересушувати).
4
Комірці і манжети можна відпрасувати «жорстким» способом. Потрібно приготувати суміш з 100 г рисового крохмалю, 0,5 ложки гліцерину, 2,5 склянок холодної води і 1 столової ложки косметичної бури (яку зараз важко знайти, і в цьому вся складність рецепта). Чистою губкою, змоченою в цьому розчині, потрібно натерти комірець і манжети випраної сорочки, потім провести по ним губкою, змоченою у чистій холодній воді, а потім ретельно випрасувати праскою.
5
Якщо крохмаль налипнув на праска, його можна видалити скипидаром, з керамічних поверхонь крохмаль стирається вологою губкою. Пару крапель скипидару можна відразу додати в сам розчин, щоб крохмаль НЕ налипав. Ще в розчин можна додати дрібку солі, вона додасть білизни блиск.
6
У магазинах побутової хімії представлений асортимент готових засобів для крахмаленія. Спреї і рідкий крохмаль наносяться на речі безпосередньо перед прасуванням. Є й пральні порошки з ефектом крахмаленія.