Як зробити кролячу клітку.

Для успішного утримання кролів клітка повинна захищати тварину від протягів і прямих сонячних променів, забезпечувати достатній доступ повітря і світла, а так само в ній повинно бути зручно забиратися. Ще треба не забувати про необхідні розмірах: ширина мінімум 80 см, висота - 55 см, а глибина - 70 см (занадто глибокі клітини незручні в експлуатації). Не всі покупні клітини відповідають даним вимогам, до того ж вони досить дорогі. Відповідно, краще всього зробити клітку самому.
Вам знадобиться
 • Дошки товщиною ~ 1 см (наприклад, вагонка);
 • Бруски 3х4;
 • - Металеві куточки для скріплення брусового каркаса;
 • - Плоскі металеві куточки для скріплення рамок для дверей;
 • - Металева сітка з осередками 1,5 - 2,5 см;
 • - Петлі для дверцят;
 • - Самонарізи довжиною 2 , 5 - 3 см і маленькі саморізи для дверцят і запору;
 • - Шпінгалет або гачок для замикання дверцят;
 • - Тонкі гвоздики для кріплення сітки і молоток (або меблевий степлер);
 • - Лист жерсті або толю для даху (якщо клітина перебуватиме на свіжому повітрі);
 • - Рідкі цвяхи або гумові ізолюючі гумові підкладки під гвоздики для даху;
 • - Пила.
Інструкція
1
Спочатку ви повинні зробити каркас з брусків. Передні стійки каркаса рекомендується робити на 5-7 см вище, щоб вийшла односхила дах з ухилом до задньої стінки. Відпиляєте бруски потрібної довжини, щоб вийшло два для передніх стійок, два для задніх і чотири бруска однакової довжини для поздовжніх частин каркаса. Якщо клітина буде часто переноситися з місця на місце, то вам краще посилити її, додавши поздовжній брус на задній стінці і по вертикальному бруску в бічні стінки. Коли бруски готові, скріпіть їх саморізами. Горизонтальні бруски повинні бути «всередині» вертикальних, причому, задній нижній брусок варто закріпити на 3-4 сантиметри вище переднього, так як на них настилається підлога, яка рекомендується робити з ухилом до фасаду для зручності прибирання клітки.
2
Коли каркас готовий, вам потрібно обшити його дошками. Бічні стінки, підлогу і дах треба зробити глухими дерев'яними, а задню обшити дошками на?, Залишивши нагорі, під самим дахом, вільний простір.
3
Далі вам треба прикріпити за допомогою тонких цвяхів або меблевого степлера сітку на задню стінку, там, де немає дощок. Це забезпечить вентиляцію в клітці, так як одних сітчастих дверцят недостатньо.
4
Потім зберіть каркас дверцят. Найкраще робити дві, так як одна велика може перекоситися. Для цього відпиляйте дошки потрібної довжини під 45 градусів, потім скріпіть за допомогою плоских куточків. Далі зашийте дверцята металевої сіткою.
5
Потім необхідно прикріпити шпінгалет або гачок до дверцят за допомогою маленьких саморізів. Краще це робити до того, як дверцята буде повішена на клітку , щоб не розхитати петлі.
6
Тепер дверцята треба навісити на клітку . Для цього прикріпіть по дві петлі на дверцята маленькими саморізами, потім пригвинтите їх до каркаса довгими. Обов'язково відразу перевірте, як закривається запор на дверцятах. Якщо ви трохи помилилися, то переставте гачок/шпінгалет так, щоб він зручно закривався і відкривався.
7
Тепер залишився останній крок - закріпити захисне покриття для даху клітки, якщо воно необхідне. Його можна просто приклеїти рідкими цвяхами - в такому випадку покриття не доведеться дірявитимуть, і воно буде краще захищати від вологи. Якщо ж ви вирішили закріпити його цвяхами, то обов'язково скористайтеся гумовими прокладками під капелюшок цвяха, інакше дах буде протікати, а сама клітина гнити.
Зверніть увагу
Пам'ятайте, що кроликам властиво все гризти, так що з часом вам знадобиться заміна деяких частин клітини.
Корисна порада
Дерев'яні клітки відмінно підійдуть не лише для кроліководческіх господарств, а й для утримання кролика будинку, так як дерево - благородний натуральний матеріал.