Як розпізнати розчин нітрату натрію.

Розпізнавання розчину нітрату натрію відбувається поетапно. Спочатку проводимо реакції на наявність катіонів натрію , а потім - нітрит-аніонів. Тільки при необхідному результаті всіх реакцій можна стверджувати, що даний розчин - розчин нітрату натрію .
Вам знадобиться
  • Розчин оцтової кислоти, розчин цинк-ураніл-ацетату, розчин дифеніламіну, розчин перманганату калію, розчин сірчаної кислоти, пальник, пробірки, піпетки.
Інструкція
1
Перед проведенням реакцій, необхідних для визначення в розчині нітрату натрію , ретельно промиваємо дистильованою водою все пробірки, які повинні бути безбарвними і однакового розміру. Потім уважно перевіряємо терміни придатності всіх реактивів, які нам будуть потрібні.
2
Існують дві реакції для визначення катіонів натрію . Для проведення першої наливаємо в пробірку 1 мл розчину , в якому необхідно визначити катіони натрію , додаємо туди кілька крапель розчину оцтової кислоти, для додачі кислого середовища . Потім додаємо 0,5 мл розчину цинк-ураніл-ацетет. Випадання жовтого кристалічного осаду показує на наявність катіонів натрію . Наявність осаду перевіряємо, притуливши пробірку до білого листа бумагі.Для наступного досвіду беремо пальник, поджигаем її гніт і капаємо випробовуваний розчин на полум'я, яке повинно забарвитися в жовтий колір. Якщо обидві реакції дали потрібний результат, то ми можемо стверджувати, що в розчині маються катіони натрію .
3
Далі переходимо до нітрат-анионам. Проводимо першу реакцію: до 1 мл розчину додаємо кілька крапель дифениламина, розчин повинен забарвитися в синій колір. Беремо білий аркуш паперу і на його тлі визначаємо цвет.Для другій реакції потрібно 2 мл розчину перманганату калію, підкисленого сірчаної кислотою, колір якого може бути від рожевого до темно-бордового залежно від концентрації. До нього додаємо 1 мл випробуваного розчину - знебарвлення перманганату калію статися не повинно. Не забуваємо про білий аркуш паперу, на тлі якого ми будемо визначати колір. Ця реакція є головною відмінністю нітратів від нітритів, нітрити обесцвечивают розчин перманганату калію. При наявності в розчині нітрат-аніонів ефекти цих реакцій будуть саме такими, як описано вище.
Корисна порада
Звертатися з усіма реактивами потрібно обережно, не відволікаючись.