Як підключити світлодіод до батарейці. Як світлодіоди під'єднати до батарейці.

Найпростіший світлодіодний ліхтар складається з світлодіода, резистора і батарейки. У ряді випадків не потрібно і резистор. Такий ліхтар менш ефективний, чим складніший, обладнаний перетворювачем, але низька ціна і швидкість збірки окупають цей недолік.
Інструкція
1
Знайдіть падіння напруги на світлодіоді залежно від його кольору по наступній таблиці: - червоний - 1,9 В; - жовтий або зелений - 2,1 В; - синій або білий - 3-4 В.
2
Якщо вам невідомий колір свічення світлодіода, короткочасно підключіть його до літієвої батарейці типорозміру 2016, 2025 або 2032. Одночасно ви дізнаєтеся полярність висновків світлодіода, пробуючи підключати його обома способами. У елемента маркування нанесена на плюсовій обкладці, що має більший розмір. Світлодіоди, що мають корпус (тобто виконані не в SMD-виконанні), до такої батарейці можна підключати без резистора. Ні в якому разі не закорочуйте елемент.
3
Якщо для живлення світлодіода, що має корпус, ви збираєтеся використовувати літієвий елемент типорозміру 2016, 2025 або 2032 або три послідовно з'єднаних надмініатюрних марганцево-цинкових елементи типорозміру LR41 (L736, AG3), резистор можна не використовувати. Для живлення від таких же джерел живлення SMD-діодів рекомендується резистор номіналом близько 30 Ом. При використанні трьох елементів марки AG13 (LR44) такий же резистор доведеться поставити послідовно і з корпусним светодиодом.
4
Іноді в ліхтарях промислового виробництва для харчування синіх чи білих світлодіодів включають послідовно дві батарейки 2016 без резистора. Робити так не можна, бо це призведе до швидкого зносу діода і розряду елемента.
5
При підключенні світлодіода до джерела живлення, що складається з батарейок типорозміру AA або AAA, резистор використовуйте в обов'язковому порядку. Якщо світлодіод червоний, жовтий або зелений, знадобиться два послідовно з'єднаних елемента, якщо синій або білий - три.
6
Сам резистор спочатку візьміть опором в 100 Ом. Виміряйте струм через діод, і якщо він більше номінального, збільште опір, якщо менше - зменшіть. Для діодів, номінальний струм яких невідомий, вибирайте його рівним 10 мА (для освітлювальних світлодіодів при діаметрі 3 мм), 20 мА (для освітлювальних більшого діаметра) і 3 мА (для SMD і будь-яких індикаторних).
7
Потім виміряйте падіння напруги на резистори, помножте його на споживаний струм, і отримаєте виділяється на ньому потужність. При необхідності, збільшіть номінальну потужність резистора, попередньо округливши її до найближчого значення із стандартного ряду.
8
Обов'язково обладнайте ліхтар вимикачем, додавши його в ланцюг послідовно.
Светоизлучающие діоди вимагають дотримання при підключенні цілого ряду правил, що стосуються полярності, обмеження струму та захисту від сплесків напруги. Нехтування цими правилами веде до передчасного, а то і миттєвого виходу приладів з ладу.
Інструкція
1
Завжди включайте світлодіоди тільки в прямій полярності. Деякі з них виходять з ладу навіть при подачі порівняно невеликого зворотного напруги. Існують, втім, і такі світлодіоди, які здатні при подачі зворотної напруги проявляти властивості стабілітрона (не плутати з властивостями Стабистор, якими вони володіють при подачі прямого напруги).
2
Не перевищуйте прямий струм світлодіода. Якщо він вам невідомий, користуйтеся простим правилом: через будь SMD-світлодіод пропускайте струм не більше 3 мА, через звичайний індикаторний - не більше 10 мА, через освітлювальний - не більше 20 мА.
3
Розраховуючи токоогранічительний резистор для світлодіода, беріть до уваги падіння на ньому напруги. У інфрачервоного світлодіода воно дорівнює 1,4 В, у червоного - 1,7, у жовтого або зеленого - близько 2, у синього, синьо-зеленого, фіолетового і білого - близько 3,5. Відніміть це падіння з напруги джерела живлення, і ви отримаєте значення падіння напруги на самому резисторі. Далі розрахунок його номіналу залежно від бажаного струму через діод, керуючись звичайною формулою закону Ома: R = U/I.
4
У випадку, якщо декілька світлодіодів пов'язане послідовно, складіть значення напруг, падаючих на них, між собою. З'єднуйте послідовно тільки світлодіоди, розраховані на однаковий струм, а краще - взагалі однотипні.
5
Паралельно з'єднуйте тільки світлодіоди, що мають однакові значення падіння напруги. У всіх інших випадків ставте на кожен з світлодіодів за окремим резистору.
6
Щоб захистити світлодіоди від сплесків напруги в тих ланцюгах, де це можливо, підключіть паралельно кожному з них у зворотній полярності по стабілітрону на напругу в 6 В. Такий стабилитрон захистить діод від сплесків напруги будь полярності, і, в той же час, не буде його шунтировать, а значить, абсолютно не завадить його нормальній роботі.