Як запустити виконуваний файл.

Для того щоб запустити будь-яку програму (не важливо, почати установку цієї програми або запустити вже встановлену), потрібна маніпуляція з певними файлами . Ці файли потрібні для того, щоб операційна система почала процес роботи з програмою. Якщо в атрибутах файлу немає можливості виконання, то процес його запуску призведе до помилки. Запуск виконуваного файлу призводить до старту роботи певної програми.
Вам знадобиться
  • Комп'ютер з ОС Windows
Інструкція
1
Коли потрібно встановити якусь програму або гру з диска, ви першим ділом вставляєте диск в оптичний привід вашого комп'ютера. Після цього, як правило, стартує автозапуск і відкривається «Майстер установки». Далі, згідно підказкам цього майстра, ви встановлюєте гру або програму на жорсткий диск комп'ютера. У цій ситуації вам не доводиться особисто стикатися з запуском виконуваного файлу.
2
Але може виникнути й інша ситуація. Раптом, наприклад, ваш оптичний привід перестав автоматично запускати диски. Або вам скинули гру або програму з флешки. І в тому і в іншому випадку майстер установки програм не запуститься в автоматичному режимі, і, відповідно, для запуску вам буде потрібно відкрити виконуваний файл. Також виконуваний файл запускає вже встановлені на жорсткому диску програми.
3
Якщо не спрацював автоматичний запуск диска, зайдіть в «Мій комп'ютер». Клацніть по значку вашого оптичного приводу правою кнопкою мишки. У виниклому контекстному меню виберіть «Відкрити». Таким чином, ви потрапите в кореневу папку диска.
4
У цій папці відшукайте файли з розширенням exe. Якщо розширення файлу не пишеться в кінці імені самого файлу, то його можна переглянути у властивостях. Для цього натисніть по файлу правою кнопкою мишки і в контекстному меню виберіть «Властивості». Потім на вкладці «Загальні» знайдіть рядок «Тип файлу». Там повинно бути написано «Додаток exe». Це означає, що файл є виконуваним. Для того щоб відкрити виконуваний exe-файл, просто двічі клацніть по ньому лівою кнопкою мишки. Відкриття виконуваного файлу призведе до запуску програми.
5
Процедура відкриття виконавчого файлу з флешки або жорсткого диска комп'ютера така ж. Просто входите в кореневу папку програми, знаходьте exe-файл і відкриваєте його.