Як подолати психологічний бар'єр.

Невпевненість, боязкість, страх, необгрунтоване почуття провини можуть бути наслідком психологічних бар'єрів . Вони грунтуються на гострих негативних переживаннях особистості, викликаних конкретними сформованими ситуаціями. При цьому самооцінка людини різко знижується, що може призвести до хвороби.
Вам знадобиться
  • консультація психолога, курси йоги
Інструкція
1
Зверніться до психолога. Вирішення таких питань - основне поле діяльності практикуючого лікаря. Незалежно від природи та виду психологічного бар'єру ви отримаєте грамотну консультацію стосовно саме до вас. Пам'ятайте, те, що може допомогти одній людині, в іншого може просто посилити його проблеми.
2
Заспокойтеся, якщо на даний момент у вас немає можливості поспілкуватися з психологом. Проаналізуйте ваш розпорядок дня і подивіться, чи є у ваших планах дії, вирішальні якісь давні проблеми, при спогаді про які у вас з'являються неприємні і негативні відчуття.
3
Якщо такі проблеми є, займіться йогою. Навчіться розслаблятися і володіти собою. Це допомагає уникати стресів, а значить бачити рішення ситуацій.
4
Увімкніть у ваші плани дії, які здатні вирішити конфлікти, що мучать вас і заважають жити далі. Якщо причиною вашої нерішучості є значеннєве нерозуміння ситуації, то спробуйте усвідомити, що ваш опонент висловлює свою точку зору, а не намагається «підім'яти вас під себе». Кожен має право на свою точку зору, яку слід поважати, якщо існує необхідність у підтримці відносин.
5
Не відкладайте «на потім» справи, які ви боїтеся або хвилюєтеся робити. Часто причиною такої поведінки є минулий досвід. Уявіть собі користь від виконаної дії. Нехай «стакан» буде наполовину повним, а не порожнім. Дивіться на ситуації з оптимізмом.
6
Не панікуйте, якщо в процесі спілкування все йде не на вашу користь. Посміхніться і згадайте ситуацію, де ви - переможець. При спілкуванні використовуйте усіма прийняті істини, що допоможе розгорнути розмову в потрібну для вас сторону. Якщо це бажано, залиште «зачіпку» - домовтеся про що-небудь, візьміть телефон, адреса і т.п.
Корисна порада
Обов'язково відзначте, що у вас більше немає психологічного бар'єру.