Як порахувати страховий стаж.

Будь-який працівник, який одержує посібники, замислюється про правила їх виплати. Отже, з 1 січня 2007 року набули чинності нові правила того, як виплачувати соціальні допомоги. Це прописано у Федеральному законі від 29.12.2006, № 255. Тепер замість безперервного трудового стажу використовується стаж, при якому працівник підлягав обов'язковому соціальному страхуванню. Правила ж підрахунку страхового стажу прописані Мінздоровсоцрозвитку Росії в наказі від 06.02.2007 № 91. Отже, як же підрахувати страхової стаж?
Інструкція
1
Ознайомтеся з правила в наказі від 06.02.2007 № 91 виданого Мінздоровсоцрозвитку Росії. Повна його назва - Правила підрахунку і підтвердження страхового стажу для визначення розмірів допомоги з тимчасової непрацездатності, по вагітності та пологах. Він допоможе будь-якому бухгалтеру і не тільки розрахувати страхової стаж працівника. Там описано порядок підрахунку, розмір виплат і звичайно підтвердження страхового стажу .
2
Визначте страхової стаж для виплати допомоги з моменту настання страхового випадку, будь то тимчасова непрацездатність або відпустка по причині материнства. Також не варто забувати про те, що право на страхові допомоги мають і іноземні громадяни. У цьому випадку варто звернутися до 6 пункту наказу від 06.02.2007 № 91. Якщо ж в міжнародному договорі інші правила вираховування посібників, то застосовуються правила міжнародного договору.
3
Враховуйте все час, за який працівник перебував під обов'язковим соціальним страхуванням. Сюди входять періоди, коли працівник трудився за контрактом, за трудовим договором, був на державній або муніципальній службі та інші види діяльності, що підлягають обов'язковому страхуванню.
4
Вважайте повні місяці, тобто 30 днів - 1 місяць і повні роки, тобто 12 місяців. Для цього зверніть увагу на пункт 21 в правилах № 91 - там детально описано, як правильно вираховувати місяці й роки. Якщо термін служби перевищує 8 років, то подальші обчислення не потрібні, оскільки допомога виплачується в 100% розмірі від заробітку.
5
Зафіксуйте страхової стаж, який ви вирахували в особистій картці працівника, за формою № Т-2. Додайте в цій формі строчку «страхової стаж» і запишіть туди точну кількість років, місяців і днів. Будьте уважні при підрахунках, для надійності краще повторювати їх 2-3 рази.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=jdvgkKljH8c
Зверніть увагу
Якщо в період роботи людина був зайнятий на двох роботах і дані про них перетинаються, то враховується тільки одне місце роботи.