Як визначити музичний слух. Як визначити наявність музичним слуху.

Музичний слух - унікальна здатність людини сприймати абсолютну і відносну висоту звуку, а також тембр його джерела та інші характеристики. В деяких випадках музиканти, мають поганий мовної слух (не розрізняє занадто тихих слів), превосходно визначають звучну щабель і можуть повторити її. Визначити наявність музичного слух а у того чи іншої людини може будь-який музикант.
Інструкція
1
Перше правило музичної педагогіки свідчить: немає людей, які не мають музичного слух а. Але є люди, в яких слух і голос не скоординовані. Інакше кажучи, музикант відрізняється від обивателя здатністю не тільки визначити висоту тону, а й повторити звук. Втім, в якості природного завдатку ця здатність спостерігається і у людей, далеких від музики.
2
Попросіть знайомого музиканта зіграти навмання кілька нот. Кожну з них повторіть максимально точно. Називати ноти необов'язково - точна інтонація вже свідчить про многом.Еслі вам не вдалося повторити жодного звуку, не впадайте у відчай, є два пояснення. По-перше, музикант міг грати в незручній для вас тесситуре. Як не дивно, людина без музичного досвіду погано визначає звуки за межами своїх вокальних можливостей. Занадто високий або занадто низький звук ви не зможете заспівати навіть на октаву вище або нижче - для цього потрібен особливий навик.
3
Якщо музикант зіграв звуки в межах вашого діапазону, але вам не вдалося їх відтворити, зневірятися теж не варто. Музичний слух у вас є, але поки не скоординований з голосом. Проблема вирішується завдяки спеціальним упражненіям.Налічіе розвиненого музичного слух а на початку занять - корисний бонус, але ніяк не обов'язкова умова.
4
Здатність визначати не тільки висоту, але і нотне позначення звуку пов'язано з наявністю так званого абсолютного слух а. Володіти цією здатністю музикант не зобов'язаний, але існує дві точки зору на питання, хто може розвинути в собі цей слух .Обладателям абсолютного музичного слух а в якійсь мірі важче, ніж менше чують колегам: де звичайний музикант чує повноцінний акорд тієї чи іншої забарвлення, там «абсолютніку» бачиться тільки набір не пов'язаних між собою звуків. Тільки після декількох занять сольфеджіо музичні тони знаходять в очах і вухах музиканта систематизованість і впорядкованість.
5
Відповідно до першої точки зору, абсолютний музичний слух властивий одиницям музикантів. Тільки небагато можуть, почувши звук сказати: «це до, а це ми». Інші можуть тільки прагнути до совершенству.Другіе музиканти, в тому числі практикуючі педагоги, наполягають, що абсолютний слух може розвинути будь-яка людина, було б бажання.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=z6f15B04WKg
Музичний слух - вроджена якість кожної людини, яке піддається розвитку навіть при посередніх задатках. Перевірка музичного слух а є засобом діагностики здібностей майбутнього музиканта, дозволяє контролювати розвиток учня і показує загальну підготовку професіонала. Найбільший упор на розвиток музичного слух а робиться в курсі сольфеджіо.
Інструкція
1
Повторіть нескладний ритмічний мотив. Чим точніше ви його повторили, тим краще розвинена ритмічна складова музичного слух а.
2
Заспівайте коротку (до восьми тактів) мелодію. Кількість помилок назад пропорційно розвитку слух а.
3
Підберіть на інструменті одного разу почуту мелодію. Чим швидше ви це зробите, тим краще розвинений ваш слух .
4
Зіграйте до-мажорний тризвук. Потім вразнобой співайте щаблі від нього. Порядок може бути приблизно такою: четверта, сьома, п'ята, друга, шоста, третя. Після програвання грайте ноту, щоб перевірити, чи потрапили ви на неї.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=N1whve7TdoY