Як виміряти масу і вагу.

Для того щоб виміряти масу , використовуйте будь-який тип ваг з достатнім класом точності. Другий варіант визначення маси - з взаємодії з тілом, маса якого відома. Щоб знайти вагу нерухомого або рівномірно рухомого тіла, помножте масу на прискорення вільного падіння (9,81 м/с?). Якщо тіло рухається з прискоренням, то залежно від характеру руху, його потрібно або відняти, або додати до прискорення вільного падіння.
Вам знадобиться
  • ваги, візки для визначення взаємодії, акселерометр, рулетка, динамометр.
Інструкція
1
Вимірювання маси за допомогою ваг Щоб виміряти масу тіла на електронних або пружинних вагах, просто поставте його на спеціальну платформу і на шкалі приладу, або його екрані з'явиться значення . Якщо робити вимірювання на важільних вагах, уравновесьте їх, потім на одну чашку встановіть тіло, а на іншу - набір вантажів відомої маси, додаючи їх до тих пір, поки ваги не врівноважує. Складіть маси вантажів, це і буде шукана маса тіла.
2
Вимірювання маси за допомогою взаємодії двох тіл Візьміть дві однакові візки відомої маси. Поставте їх поруч, на одну з них зануривши тіло, маса якого вимірюється. Між ними помістіть пружну смугу зі сталі, попередньо зігнувши її, і відпустіть. Смуга, подіявши з однаковою силою на візки, приведе їх в рух. Виміряйте відстань, пройдену візками рулеткою. Для отримання маси вантажу виконайте наступні розрахунки: 1. Відстань, яку пройшла порожня візок, помножте на її масу .2. Результат поділіть на відстань, пройдену завантаженої тележкой.3. Від отриманого значення відніміть масу порожній візки.
3
Визначення ваги телаПодвесьте тіло на динамометр, він покаже силу тяжіння, яка на нього діє. Це і буде вага тіла в ньютонах. Якщо тіло буде рухатися рівномірно і прямолінійно, показання динамометра НЕ ізменятся.Когда відома маса тіла, то вага тіла в стані спокою знайдіть, помноживши її на число 9,81 (прискорення вільного падіння).
4
Коли тіло рухається з прискоренням вгору, виміряйте його за допомогою акселерометра або будь-яким іншим способом. Щоб отримати вагу тіла, його масу помножте на суму прискорення вільного падіння і прискорення, з яким рухається тіло. Вага тіла збільшиться в порівнянні зі станом спокою. Якщо тіло рухається з прискоренням вниз, то значення прискорення віднімайте від прискорення вільного падіння. Вага тіла зменшиться. Можна випробувати невагомість, рухаючись вниз, з прискоренням 9,81 м/с?.