Як визначити напрям магнітного поля.

Щоб визначити напрямок магнітного поля постійного магніту, знайдіть його полюса. Лінії магнітної індукції будуть виходити з північного полюса і входити в південний. Напрямок магнітного поля для провідника зі струмом визначте за допомогою правила буравчика.
Вам знадобиться
  • магнітна стрілка, правий буравчик, джерело постійного струму.
Інструкція
1
Визначення напрямку магнітного поля постійного магнітаНайдіте в постійному магніті північний і південний полюси. Як правило, північний полюс забарвлюється в синій колір, а південний - в червоний. Якщо це неможливо, візьміть магнітну стрілку з відомими полюсами, і встановіть біля полюса магніту. Один з її кінців притягнеться до нього. Якщо цей кінець південний полюс, значить на магніті північний і навпаки, притянулся північний полюс - на магніті південний. Далі скористайтеся правилом: лінії магнітної індукції виходять з північного полюса магніту і входять в південний полюс.
2
Напрям магнітного поля прямого провідника і витка з токомПрісоедініте прямий провідник до джерела струму. Враховуйте, що за напрямок струму приймається напрямок від позитивного полюса джерела до негативного. Візьміть правий буравчик (штопор), і вкручуйте його у напрямку руху струму. Обертання рукояті при цьому покаже напрямок ліній магнітної індукції, які оточують провідник у вигляді концентричних окружностей.Подключіте до джерела виток проводу. Визначте напрямок руху струму, користуючись тим же правилом. Потім встановіть свердлик перпендикулярно площині витка і обертайте його рукоятку в напрямку руху струму. Поступально рух буравчика при цьому (вкручується або викручується) покаже напрямок ліній індукції магнітного поля всередині витка.
3
Визначення магнітного поля котушки і соленоідаДля соленоїда і котушки напрямок магнітного поля визначається за однією методикою. Підключіть прилад до джерела струму. Розташуйте праву руку таким чином, щоб чотири пальці показували напрямок електричного струму в витках. Відставте великий палець руки таким чином, щоб він був перпендикулярний чотирьом пальцях, що показує напрямок електричного струму. Він і покаже напрямок магнітного поля всередині котушки або соленоїда. Потрібно відзначити, що в них силові лінії магнітного поля прямі.