Як прибрати сажу.

Сажа - це жирний чорний наліт, що утворюється в результаті неповного згорання будь-яких продуктів, які застосовуються для обігріву, приготування їжі і т.д. При чищенні пічних димоходів працювати потрібно дуже акуратно, так як сажа дуже легка і може розлітатися по всьому приміщенню. Якщо її просто відмивати, то утворюються чорні жирні розводи, тому спочатку необхідно діяти по-іншому.
Вам знадобиться
  • - чистячі засоби;
  • - миючий засіб для посуду;
  • - пральний порошок;
  • - спирт;
  • - ацетон ;
  • - губка;
  • - м'яка тканина;
  • - пилосос.
Інструкція
1
Чистку будь-яких димоходів, використовуваних в печах, проводите не рідше одного разу на рік, так як при горінні нафтового вугілля, Смолево дров, природного газу, утворюється товстий жирний наліт, що приводить до повної закупорки димоходів. Чистити димоходи можна за допомогою спеціальних хімічних засобів, призначених для опадання сажі в димохідні колодязі або механічним способом з використанням підручних засобів, довжиною палиці, товстої ланцюга. З димохідних колодязів при будь-якому способі очищення, сажа видаляється вручну за допомогою черпака.
2
Після чистки завжди постає питання, як все прибрати і відмити. Не починайте мити сажу відразу. Візьміть пилосос і максимально зберіть її. Тільки після цього приступайте до безпосереднього миття.
3
Так як сажа дуже жирна, використовуйте будь-які засоби проти жиру і жирного нальоту. Для цього підійде миючий засіб для посуду, чистячі засоби для видалення жиру, мильний розчин з розчиненого порошку та інші підручні препарати.
4
Для використання миючого засобу для посуду, розчиніть 1 чайну ложку на 7 літрів води, намочіть в розчині м'яку тканину, нанесіть на неї ще одну-дві краплі кошти і починайте відмивати поверхні. У міру забруднення розчину міняйте воду і намешівайте новий мильний розчин. Продовжуйте відмивати до повного видалення сажі.
5
Для використання чистячих засобів, налийте в ємність теплої води, змочіть м'яку тканину або губку, насипте або налийте засіб для чищення на забруднену поверхню, почистіть тканиною або губкою.
6
Іноді доводиться використовувати комплекс засобів. Так як одним засобом видалити сажу не завжди вдається. Наприклад, миючий для посуду в поєднання з миючим або мильний розчин з порошку з миючими засобами.
7
Якщо сажа глибоко в'їлася в поверхню або в тканину, протріть забруднення медичним спиртом або ацетоном, а потім помийте або виперіть виріб.