Як навчитися малювати акриловими фарбами. малювання акриловими фарбами мастихіном відео.

Акрилова фарба виробляється на основі матовою пластичної емульсії, в якій розчиняється пігмент. Акрилові фарби - універсальний художній матеріал. Для розпису ними підійде практично будь-яка поверхня. Існують акрилові фарби для полотна і паперу, дерева і фарфору, тканини, глини, каменю й інших поверхонь.
Вам знадобиться
  • набір акрилових фарб основного спектра (6-8 кольорів), вода, розчинник для акрилу, художні кисті (синтетика, колонок, соболь, щетина), зволожена палітра, мастихін, поверхня для розпису (полотно, товста акварельний папір, картон, дерево і т.д.), мольберт або планшет, малярний скотч, підрамник для полотна.
Інструкція
1
Якщо ви знайомі з аквареллю або олією, то без праці освоїте і акрилові фарби. Тільки майте на увазі, що акрилові фарби надзвичайно швидко сохнуть. Якщо вони повністю висохли, то вони утворюють плівку, яка не змивається водою. Це значить, що внести зміни в картину можна тільки до моменту повного просихання акрилових фарб. Це ж є складністю для змішування їх на звичайній палітрі, а також створює необхідність тримати пензля тільки у воді. Для акрилових фарб продають спеціальні палітри, на дно яких укладається зволожений поролон. Поверхнею для змішування фарб служить вощений папір, укладена поверх вологого поролону. Крім того, такі палітри мають щільно закривається кришку, яка дозволяє досить довго зберігати змішані на ній фарби. Дуже легко виготовити зволожуючу палітру самостійно, взявши плоский контейнер з кришкою, на дно якого потрібно покласти шар вологих серветок або туалетного паперу. Головне - не перестаратися з водою, щоб серветки не розкиснула. Розрівнявши поверхню серветок, застеліть їх листом гладкою щільною кальки, яка стане прекрасною палітрою для акрилових фарб.
2
Яку б поверхню ви не вибрали для акрилового живопису (крім білої акварельного паперу), її потрібно попередньо заґрунтувати. Існують спеціальні грунтовки для акрилових фарб. Найчастіше використовують акрилову емульсію, до складу якої входить діоксид титану. Це надає поверхні білизну, необхідну прозорою акриловою фарбі. Також в якості грунту використовують темну акрилову фарбу, яка надає роботі необхідний контраст. Якщо ви вирішили працювати з розбавленою акриловою фарбою , яку будете наносити на білу акварельний папір, то вам грунт не знадобиться. Акрил в цьому випадку буде дуже схожий на акварель, але без втрати насиченості кольору.
3
Пам'ятайте, що акрил тим швидше висихає, чим більше в нього додають води. Найлегше малювати розведеними акриловими фарбами методом «по-вологому», коли лист акварельного паперу попередньо змочується в теплій воді і розтягується на планшеті. Краю вологого паперу щільно прикріплюються до планшета малярським скотчем. Якщо ви вирішили писати по сухій папері розведеними акриловими фарбами, то весь час зволожуйте її. Зручно буде писати двома кистями: однією безпосередньо наносити фарбу, а інший (вологого і чистої) - розгладжувати контури, прибирати ізліжі фарби, пом'якшувати колірні переходи і виправляти помилки. Існує техніка акрилового живопису, яка називається послойной лесуванням. Спочатку на робочу поверхню наносяться густі фарби в якості подмалевка. Потім розбавлену рідку фарбу наносять пошарово, чекаючи повного висихання кожного шару. Це дозволяє виправити дисонанс кольору або змінити відтінки загальної колірної гами картини. Живопис, виконаний методом лесування, має дивну глибиною, виразністю і блиском.
4
Прекрасна покриваність і густота нерозбавлених акрилових фарб дозволяють писати технікою «імпасто», як при роботі з маслом. Краще всього використовувати сповільнювачі висихання, що випускаються спеціально для акрилових фарб. Це дозволить без суєти пропрацювати фактуру мазків і виправити можливі помилки, які, між тим, потрібно виправляти відразу ж. При роботі на полотні обов'язково потрібно його заґрунтувати, а також, враховуючи прозорість акрилу, краще рознести по ньому основні кольори в якості подмалевка.
5
Кисті, якими ви будете працювати, слід підбирати залежно від того, наскільки розбавлені акрилові фарби. Якщо ви хочете малювати розведеними акриловими фарбами, то підійдуть кисті з соболя, колонка, бичачого волоса або синтетики. Для техніки імпасто (тобто густий акриловою фарбою ) підійдуть більш жорсткі кисті з щетини, соболя чи комбіновані з синтетичним волокном. Крім того, в цьому випадку можна використовувати мастихін, як і при написанні картин маслом.
6
Щоб спростити роботу з акрилом, випускають масу допоміжних засобів: розріджувачі, сповільнювачі висихання, глянцеві, матові і текстурні гелі. Практикуючись в акрилового живопису, ви зможете на практиці вивчити їх властивості та оцінити корисність.
Зверніть увагу
Акрил швидко висихає на кистях. Щоб цього уникнути, краще відразу ж промивати їх. Якщо такої можливості немає, то поставте кисті в воду. При першій можливості гарненько промийте їх, здійснюючи кругові рухи по дну ємності з водою, а потім під проточною водою і з милом. Використовуйте тільки теплу воду для промивки кистей, так як від гарячої води акрил згорнеться і заб'є кисть. Якщо на кисті залишиться хоч трохи акрилу її можна викидати.
Корисна порада
Розбавлені акрилові фарби краще наносити на робочу поверхню (як фон) за допомогою аерографа. За допомогою натуральної губки та рідкого акрилу можна створювати дивовижні спецефекти, як і в акварельного живопису.