Як відрегулювати паливний насос.

Статистика показує, що значна частина несправностей дизельних двигунів доводиться на системи подачі палива. Найбільших витрат вимагає ремонт паливного насоса високого тиску, який подає паливо до форсунок. Для того щоб зменшити ризик виходу паливного насоса з ладу, необхідна своєчасна і правильне регулювання цього пристрою.
Вам знадобиться
  • Випробувальний стенд
Інструкція
1
Підготовлений до регулювання паливний насос встановіть на стенд, перевірте рівень масла в корпусі насоса і регулятора. При необхідності долийте масло. Від руки проверніть вал приводу, щоб переконатися у відсутності заїдань і прихватов. Видаліть з паливної системи повітря.
2
Проведіть обкатку паливного насоса в наступному режимі: спочатку без форсунок, повністю подавши паливо (15 хвилин); потім з форсунками при номінальній частоті обертання (30 хвилин). Для забезпечення рівномірної подачі палива виставте хомути першого елемента насоса на відстані 50 мм від привального площині насоса , а решта хомути виставте через 40 мм.
3
При обкатці перевірте щільність з'єднань, а також простежте, чи немає місцевого нагріву, сторонніх стукотів і інших дефектів. Після закінчення обкатки замініть масло в регуляторі і корпусі насоса .
4
Відрегулюйте кут початку подачі палива. Від'єднайте трубопроводи низького і високого тиску від насоса . На місце перепускного клапана укрутіть технологічне навантаження, а до входу головки насоса приєднаєте шланг високого тиску. На штуцери насосних секцій пріверніте гнучкі трубки, вільні кінці яких вставте в гнізда стенда.
5
Подайте в головку насоса паливо під високим тиском і повільно за допомогою воротка проверніть по ходу приводний вал. За розподілам на проградуювати диску знайдіть кут початку подачі. Рейка насоса повинна знаходитися в положенні «подача включена». Аналогічним способом визначте кути подачі палива іншими секціями. Порівняйте отримані дані з табличними значеннями і при необхідності відрегулюйте.
6
Відрегулюйте хід рейки. Встановіть хід вилки коректора таким чином, щоб його кінець виступав над передньою площиною вилки не більше ніж на 15 мм. Переміщення рейки виміряйте штангенциркулем від привалочной площині паливного насоса до будь-якого хомутика рейки.
7
Налаштуйте регулятор. При включеному стенді переконайтеся у відсутності стукотів в регуляторі і насосі. Змінюючи частоту обертання вала, проконтролюйте, чи не зачіпають вантажі за корпус регулятора. Частоту обертання регулятора встановіть шляхом зміни числа прокладок під головкою обмежувального болта.
8
Відрегулюйте номінальну подачу палива. Увімкніть стенд і дайте йому пропрацювати близько 20 хвилин. Регулювання зробіть при включеній подачі на номінальній частоті обертання вала.
9
Проведіть регулювання кута початку і чергування вприскування палива. Для цього використовується стробоскопічні пристрій, принцип дії якого описаний в доданому до стенду керівництві.
10
Тепер перевірте і при необхідності відрегулюйте цикловую подачу палива. Різниця в продуктивності між секціями насоса не повинна перевищувати 3%.