Як обв'язати виріб гачком. Як обв'язати гачком готовий виріб.

Яким би прекрасним не було виріб , яке створене своїми руками, більшість майстринь прагне зробити його ще краще. Для цього кожна вибирає свій спосіб. Хтось робить кисті по краю в'язаного виробу, хтось обшиває тасьмою, а хтось обв'язує гачком. Останнє буде красиво виглядати на будь-яких виробах. Будь то речі, пов'язані тим же гачком, спицями або навіть з тканини. Про те, як можна обв'язати будь-яке з них гачком, і поговоримо докладніше.
Вам знадобиться
  • Гачок, нитки, ножиці
Інструкція
1
Найпростіше - обв'язати вироби, пов'язані спицями або гачком. Візьміть гачок на розмір менше, ніж той, яким в'язали. Для виробів, пов'язаних спицями ідеально підійде гачок №2. Для речі з тканини - гачок №1 або той, що вказаний у схемі до мережива.
2
Отже, взяти гачок і в'язати по краю речі ряд стовпчиків без накиду в кожну петлю керамічного ряду. Обрізати нитку, коли перев'язане все виріб по периметру.
3
Ще варіант обв'язки, так званий «рачій крок. Щоб його виконати, не повертаючи роботу, потрібно в'язати стовпчиками без накиду зліва направо, тобто в зворотному напрямку. Ввести гачок в краю кромочної петлі, потім захопити нитку і провязать обидві петлі разом.
4
Також нижній край вироби можна виконати ось за якою схемою: 1 ряд - стовпчики з двома накидами, 2 ряд - стовпчики з накидом в кожен стовпчик попереднього ряду, 3 ряд - піко з трьох повітряних петель в другій стовпчик з накидом попереднього ряду. Далі в'язати піко з трьох повітряних петель в кожен п'ятий стовпчик з накидом попереднього ряду. Щоб зробити піко, в'яжуть три повітряні петлі, гачок вводять в першу петлю вийшла ланцюжка і сполучної петлею завершують піко.
5
За цією ж схемою можна зв'язати і мереживною край, для вироби з тканини. Ним може бути комір, рукав, носовичок, декоративна серветка і інше і інше.
6
В'язати по тій же схемі, що наведена вище, тільки в цьому випадку підставою в'язання повинна бути ланцюжок з повітряних петель. Розрахувати потрібну кількість петель просто. Обмірте попередньо ваше виріб по краю і сміливо в'яжіть ланцюжок тієї ж довжини, що і виріб. Потім просто потрібно пришити готове мереживо до тканинної вещі.Как бачите, варіантів обв'язування багато. При бажанні можна придумати і свій. У кожному разі, ваша річ від цього стане тільки ще більш оригінальною і ексклюзивною.
Корисна порада
Мереживо для тканинних виробів можна в'язати по будь-якої зручної схемою, що вам до душі.