Казати потрібні слова потрібним людям в потрібний час: Як оволодіти мистецтвом.

Ви помітили, що удача проходить повз вас? Великі угоди зриваються, друзі віддаляються і в особистому житті часом виникають проблеми. Буває таке, що важливі моменти люди псують словами . Не знаючи що, як і коли сказати, людина руйнує все, що будував довгий час. Пора навчитися говорити!
Вам знадобиться
  • Книги з риторики і псіхолігіі
Інструкція
1
Слідкуйте за трьома складовими успішної комунікації. На сприйняття інформації впливають 3 основні фактори: що сказати, де сказати і як сказати. Кожен з них може привести до невдачі. Уявіть собі таку ситуацію. Ви вирішили, що вам потрібно привітати начальника, продумали ви і як це зробити, але час вибрали неправильне: він був дуже зайнятий. Яким буде результат вашого привітання? У кращому випадку - ніяким, а в гіршому - негативним.
2
Почніть з думок про те, що саме ви хочете сказати. Коли в розмові ви починаєте пояснюватися туманно і самі плутаєтеся, то і співрозмовник може не зрозуміти вашу думку. Продумайте, що ви скажете, про що промовчимо, чого торкнетеся. На цьому ж етапі треба спробувати вирішити для себе, чого ви не знаєте. Що може бути такого, що змінить сенс ваших слів? Цьому моменту потрібно приділити особливу увагу, адже часто люди чують зовсім не те, що ви говорите.
3
Уявіть, яких слів чекає від вас людина. Передбачити його реакцію. Чого б він хотів почути, і чи збігається ваша інформація з бажаною. Якщо ні, то завдання ускладнюється. Повідомляти про неприємну новину завжди було незручно і навіть небезпечно. Так, раніше гінця, який приніс скорботне звістка, убивали, а того, хто радував адресата, пригощали різноманітними стравами.
4
Коли ви визначилися з предметом вашої розмови, вирішите, як саме ви будете говорити. Обов'язково приділяйте увагу не тільки вимовляють словами, а й жестам, і міміці. Люди в меншій мірі можуть їх контролювати. Тому за такими невербальних знаків можна з легкістю розпізнати, що людина хвилюється або бреше. Намагайтеся говорити з тією ж швидкістю, що і співрозмовник. Підбирайте зрозумілі й однозначні слова.
5
Оберіть час для розмови. Оцініть обстановку: чи не сталося чого поганого у вашого співрозмовника, чи добре він себе почуває, нормальне чи є у нього настрій. Всі важливі розмови краще проводити в першій половині дня.
Зверніть увагу
Якщо ваш співрозмовник говорить повільно і тихо, то ваша швидка і плутана мова буде сильно дратувати його.
Корисна порада
Прочитайте книги з психології та риториці. Це допоможе вам краще розуміти інших людей і спілкуватися з ними.
Уміння «червоно», тобто красиво говорити, завжди високо цінувалося на Русі. Слово «балакун» раніше зовсім не носило глузливо-зневажливого змісту, навпаки, людина, яка отримала таке прізвисько, по праву пишався ним! І в багатьох інших країнах ораторське мистецтво теж було оточене шаною і повагою. Тому що люди добре розуміли: говорити може кожен, а от говорити переконливо, вчасно, і тільки у справі, - таке вміння дано далеко не всім!
Інструкція
1
Насамперед, чітко визначтеся, що саме ви хочете донести до співрозмовника і якого результату досягти. Починати розмову «навмання», без підготовки - серйозна помилка. Тільки людина з прекрасно «підвішеним» мовою і добре розвиненою інтуїцією може досягти успіху за таких умов, а тут-то мова йде про простих смертних.
2
Продумайте, які аргументи ви приведете на підтримку своєї позиції, які заперечення можуть бути у співрозмовника, і як вам на них відповісти. Тобто постарайтеся продумати розмову наперед.
3
Обов'язково утримуйтеся від категоричного, безапеляційного тону! Навіть якщо говорите про найпростіші і всім відомі речі. Намагайтеся уникати виразів «Я думаю», «Я впевнений», «Я наполягаю». Набагато краще прозвучить: «Мені здається», або «Якщо я не помиляюся». Разом з тим не мимрите, не "ходите навкруги», тобто говорите чітко і по справі. Людина, яка говорить ввічливо, стримано, без зайвих слів, викликає доброзичливу реакцію, а той, хто плутається, ніяк не може перейти до суті проблеми - прямо протилежну.
4
Постарайтеся заздалегідь дізнатися, в якому настрої людина, з якою ви збираєтеся розмовляти, чи не сталося у нього недавно неприємностей. У такому випадку, під будь-яким поважних приводом відкладіть вашу розмову до більш відповідного часу.
5
За першим же реплік співрозмовника постарайтеся визначити, який стиль розмови буде найкращим для вас. Якщо він відповідає короткими, стриманими фразами, вам теж варто говорити лаконічно, ні в якому разі не відволікаючись від головної теми. Якщо ж він явно не проти поговорити за життя, то і ви можете пожартувати, розповісти якусь коротку веселу історію, анекдот або випадок з життя. Але не захоплюйтеся! Все добре в міру.