Як прикрасити бісером одяг.

Історія прикраси одягу бісером налічує не одне тисячоліття. За цей час техніки вишивки бісером по тканині і плетіння візерунків розвинулися настільки, що можна підібрати окрему техніку для одягу будь-якого стилю.
Вам знадобиться
  • Бісер різних кольорів;
  • Блискітки;
  • Нитки в тон тканини і контрастні;
  • Голки для бісероплетіння;
  • Папір;
  • Кольорові олівці;
  • Копіювальний папір;
  • Булавки.
Інструкція
1
Якщо ви плануєте повністю вишити ділянку одягу, щоб не було видно тканини, підійде метод аплікації. Приготуйте схему плетіння в мозаїчній техніці або в техніці імітації ткацтва. Сплетіть прямокутник необхідного розміру і пришити до тканини нитками в тон. Намагайтеся не проколювати одяг наскрізь, а забирати тільки волокна з обличчя. В іншому випадку нитки будуть видні на ізнанке.В якості схеми для плетіння «цеглинкою» можете використовувати схему для вишивки хрестом - бісеріни в готовій роботі розташовуються приблизно так само, але малюнок вийде трохи приплющеним, так як ви працюєте не квадратні стібками, а прямокутними бісерінамі .
2
Інше питання - ажурна вишивка. Перед початком роботи з бісером намалюйте на аркуші ескіз того візерунка, який збираєтеся вишити, бажано в кольорі. Врахуйте, вишивати ви будете по контурах - замальовувати листок не потрібно, достатньо провести всередині кілька жілок.Как і в будь-який інший техніці, бісерна вишивка вимагає мінімального набору кольорів. Звичайно, красиво виглядає робота, яка переливається всіма відтінками червоного, але пошкодуйте свої очі. Навіть досвідчені майстри бояться заплутатися в трьох близьких відтінках, що говорити, якщо ви тільки вчитеся прикрашати одяг! Малюнок повинен бути в натуральному розмірі. Переводити на тканину ви будете прямо з нього.
3
Покладіть на одяг копіювальний папір, зверху малюнок. Закріпіть шпильками і обведіть всі контури і лінії. Потім відкладіть ескіз в сторону і дивіться тільки, щоб згадати малюнок.
4
Всуньте нитку в голку, зав'яжіть вузол і закріпіть на вивороті на початку однієї з ліній. Виведіть нитку на обличчя, наберіть п'ять бісерин. Закріпіть перший стібок, пройшовши крізь тканину. Бісеріни повинні щільно прилягати одне до одного і розташовуватися строго на лінії малюнка.
5
Виведіть нитку знову на обличчя перед останньою набраної бісеріну. Пройдіть крізь неї повторно, наберіть ще чотири бісеріни і знову закріпіть на тканині. Схема стібка схожа зі схемою шва «назад голку». У цій техніці вишийте всі лінії, міняючи кольори в міру необхідності.