Як відновити режим дитини. Як відновити режим новонародженому.

Навіть в сім'ях, де режим дня дотримується всіма досить строго, трапляються відхилення. Більш того, такі відхилення необхідні і дорослим, і дітям. Іноді потрібно відпочивати від раз і назавжди встановленого порядку. Найчастіше про режим е дня забувають в довгі свята або влітку, коли не хочеться думати, у скільки потрібно обідати або вкладатися спати, бо навколо дуже багато цікавого. Але свята або відпустку закінчуються, і потрібно повертатися до звичного розміреного способу життя. І перш за все необхідно знову привчити до режим у дитини.
Інструкція
1
Якщо ритм життя збився в свята, нічого страшного не сталося. Дитина сама із задоволенням повернеться до звичних справах. Відновити режим після відпустки можна тими ж самими способами, якими ви колись привчали свого маленького непосиду до певного порядку. Необхідно позитивне ставлення як з його боку, так і з вашою. Розкажіть йому, що ви повертаєтеся в дитячий сад або в школу, де його чекають старі друзі і нові іграшки і заняття. Друзі по ним скучили, вони багато де побували і обов'язково розкажуть про свої літні пригоди. Обговоріть з дитиною, що він може розповісти виховательці і іншим дітям.
2
Відновіть режим сну і неспання. Влітку можна було вранці спати і довше, а тепер знову доведеться рано вставати. Але при цьому необхідно висипатися, тому й лягати теж доведеться рано. Почніть з підйому. Напередодні намітьте план на наступний день і поясніть, чому потрібно встати рано. У плани може входити відвідування лікаря перед школою та дитячим садом, цікава прогулянка по знайомих місцях або поїздка туди, куди дитина давно хотів. Заплановане повинно бути зроблено обов'язково.
3
Постарайтеся, щоб день вийшов цікавим і насиченим. Якщо буде багато вражень, увечері вам навіть не доведеться особливо старатися, щоб дитина ліг спати. Не турбуйтеся, якщо в перший же вечір вам не вдасться відновити звичний порядок відходу до сну. Ви це зробите завтра або післязавтра. Але пояснити дитині, чому і завтра потрібно встати раніше, все одно необхідно.
4
На наступний день або через день нагадайте дитині, що потрібно робити перед відходом до сну. На дачі або у бабусі не завжди була можливість дотримуватися певний порядок (хоча гігієнічні процедури необхідно, звичайно, виконувати і влітку). Виберіть найцікавішу книжку, яку ви почитаєте перед сном. Зазвичай діти з задоволенням повертаються до звичного життєвого ритму, і їм потрібна зовсім невелика допомога.
5
Якщо у вас є ще кілька днів до повернення в садок або до початку шкільних занять, дайте дитині можливість самому згадати, в який час потрібно гуляти, а яке приділити спокійним іграм, малюванню або читання. Якщо у нього самого це не дуже виходить, запропонуйте в певний час заняття на вибір. Дублювати шкільні уроки при цьому не потрібно, просто дайте дитині можливість чергувати спокійні заняття з рухливими іграми. При своєчасній зміні діяльності він буде менше втомлюватися.
Зверніть увагу
Повертайте дитини до звичного життєвого ритму так, щоб він цього не помічав. Дайте зрозуміти, що і дорослі теж повертаються до звичайного способу життя. Це значно полегшить процес, оскільки дошкільнята і навіть молодші школярі в чому копіюють батьків.
Корисна порада
Не варто відновлювати режим в останній день перед школою. Почніть це раніше, хоч би за тиждень.