Як заварити чавун.

З неослабною запалом тривають суперечки про те, чи можна заварити чавун ? Наскільки надійна буде така сварка? Досвід допитливих і наполегливих «самоделкиних» показує, що усунути тріщину в казані, починають пічні колосники за допомогою газового або електрозварювання цілком можливо.
Вам знадобиться
  • Газовий пальник або електричний зварювальний апарат, присадні прутки, електроди.
Інструкція
1
Скористайтеся газовим зварюванням - одним з найбільш надійних способів зварювання чавун а. Газове зварювання дозволяє отримувати наплавлений метал максимально близький за своїми властивостями до основному.Весті газове зварювання чавун а краще з попереднім підігрівом. Попередньо очистіть кромки зварюваного матеріалу від іржі та бруду металевою щіткою, видаліть всі сліди масла .В якості присадних прутків використовуйте чавун ниє стрижні довжиною 40-70 см. Діаметр прутка повинен бути рівним половині товщини основного металу.
2
Можна варити електрозварюванням спеціальними електродами по чавун у. Важливо мати на увазі, що в даному випадку повинен використовуватися зварювальний апарат з виходом постійного, а не змінного тока.Електроди по чавун у мають кілька модифікацій, тому що чавун також розрізняється по видами: сірий, білий, ковкий. Найкращі результати ви зможете отримати, якщо будете використовувати електроди марки ЦЧ - 4 з карбидообразующих елементами в покритті (до 70% ванадію) .Спочатку наплавьте облицювальні валики електродами діаметром 3мм, струмом 65 - 80А. Ведіть зварювання з перервами, щоб деталь не прогрівалася вище +100 градусів С. Після цього накладайте шов електродами більшого діаметра, при цьому також не даючи деталі перегріватися.
3
Якщо немає спеціальних електродів, візьміть звичайний електрод для зварювання сталей, обмотайте його мідним дротом і варіть як зазвичай. Попередньо деталь краще прогріти в печі до +400 градусів. Після закінчення робіт зварену деталь остуджують разом з пічкою. У цьому випадку не буде тріщин і напруг.
4
Ще спосіб - зварювання на шпильках. З боків уздовж лінії шва просвердлите отвори, наріжте в них різьблення і вверніть шпильки з низьковуглецевої сталі. Спочатку ошпарити всі шпильки окремо, потім зварюють їх між собою. Після цього накладіть облицювальні шви.Сварку ведіть з перервами, не допускаючи перегріву деталі.
Зверніть увагу
При зварюванні чавуну необхідно поміняти зварювальні кабелю місцями - з землі на тримач, а з тримача на землю.
Корисна порада
Також можете запаяти чавун, використовуючи газову зварювальну пальник, за допомогою бури - як окислювач - і кольорових металів - латуні, бронзи, міді.