Як провести ділову гру.

Ділова гра являє собою особливий вид рольової гри, метою якої є пошук будь-яких управлінських рішень, в заданій умовної проблемної ситуації. Для більшої ефективності використання ділових ігор рекомендовано в груповому режимі. Основними елементами, які можна назвати ігровими, в діловій грі є складання спеціальних правил, принцип суперництва, а також обов'язковий розподіл за ролями.
Інструкція
1
Для того щоб провести ділову гру , потрібно дуже добре підготуватися. Якщо ви хочете, щоб користь від гри була максимальною, і її учасникам було цікаво брати в ній участь, знайдіть цікаву проблему, яку вони будуть вирішувати. Якщо ваших підопічних зацікавить сама проблема, то це вже забезпечить частковий успіх ділової гри.
2
Далі підготуйте кожному їх учасників ролі, продумайте заздалегідь, хто саме і яку роль отримає. Враховуйте індивідуальні особливості кожного учасника гри і ваш досвід. Передбачте варіант, якщо учасників буде менше, ніж ви запланували або більше. Чітко сформулюйте проблему і завдання, які ви поставите перед учасниками гри. Якщо їм щось не буде зрозуміло, діяти згідно своєї ролі буде вкрай складно, і результат може не бути досягнутий. А результат - прийняття рішення, вихід із проблемної ситуації.
3
Готуючи ролі, підберіть необхідні атрибути, аксесуари, які допоможуть учасникам гри краще увійти в роль, і наблизити ситуацію якомога ближче до реального життя. Подбайте про всі "документах", які будуть мати значення для прийняття рішення. Тобто, як в будь рольовій грі, або навіть просто грі, у вас повинні бути так звані гру шки. Тільки тут вони будуть дещо іншими, будуть відрізнятися від звичного поняття гру шек.
4
Плануючи заняття, подбайте про те, щоб в учасників гри було достатньо часу для здійснення задуманого вами плану. Обмеження в часі повинні бути лише в рамках гри, і обумовлюватися правилами. Ставте перед собою і перед учасниками тільки реальні цілі. Намагайтеся, щоб ситуації були максимально наближені до реальних. Краще всього використовувати саме реальні події, що мали місце не так давно, у яких є результат. В такому випадку, підбиваючи підсумки, можна буде порівняти те, що вийшло в змодельованої ситуації і насправді. Такий підхід до вибору проблемної ситуації виявиться набагато ефективніше і корисніше, з точки зору досвіду.