Як коптити стегенця. засолка стегенець копчення.

М'ясо курячих стегенець відноситься до цінних продуктам харчування, оскільки містить повноцінні білки і мінеральні речовини, необхідні для людського організму. Недотримання відповідних вимог до переробки та зберігання м'яса птиці може викликати отруєння, тому з різних способів консервування м'яса в домашніх умовах особливе місце займає копчення.
Вам знадобиться
  • стегенця курячі;
  • каганець;
  • тирсу з вільхи;
  • спеції.
Інструкція
1
Копчение надає курячим стегенцям специфічний, пряний смак. Спочатку, копчення продуктів застосовували для збільшення термінів придатності. Відомі два способи копчення окорочков- гарячий і холодний. Коптити стегенця краще при повільному тлінні дров або тирси фруктових дерев. Добре підходить з лісових дерев вільха. Перед початком процесу копчення заготуйте деревину, на якій збираєтеся коптити м'ясо. Наберіть в лісі дрібних вільхових гілок, які ідеально підходять для копчення гарячим способом. Якщо немає поруч вільхових дерев, купите в магазині тирсу вільхи або фруктових дерев.
2
Заздалегідь, перед копчення, промийте курячі стегенця під проточною водою. Потім набором спецій, в який входять сіль, перець і приправа для курки, натріть м'ясо птиці. За кількістю візьміть стегенець стільки, скільки входить в вашу коптилку. Після засолювання м'яса, поставте його на 5-6 годин в холодильник. Після того, як стегенця засолити, дістаньте їх з холодильника і протріть рушником. Поставте м'ясо, щоб воно підсохло.
3
Розпаліть багаття. Для гарного вогню вибирайте сухі березові дрова. В ідеалі підходять гілки дуба. На дно каганця укладіть вільхові гілки або тирсу. Стегенця на решітку укладіть так, щоб вони не стикалися один з одним. Встановіть решітку з курячим м'ясом всередину каганця, і закрийте кришку.
4
Поставте коптильню на багаття. Для копчення стегенець підтримуйте середній вогонь. Через десять хвилин після початку процесу копчення зніміть з вогню коптилку, і відкрийте на 2-3 секунди кришку. Це дасть можливість прибрати гіркоту, з уже готових стегенець. Знову закрийте кришку і витримайте коптилку на вогні 30-40 хвилин. Щоб визначити готовність копчених стегенець, зніміть коптильню з вогню, і перевірте вилкою, прокоптився Чи м'ясо. При цьому не повинно бути крові, а сік, виділений курячим м'ясом повинен бути прозорим. Після цього можна знімати коптилку з вогню, і діставати копчені стегенця.
Зверніть увагу
Не відкривайте кришку каганця, в тому випадку, якщо вона знаходиться на вогні. Тирсу або вільхові гілки спалахнуть, що призведе до підгоряння курячого м'яса.
Корисна порада
Для копчення вибирайте стегенця середнього розміру і жирності.
У домашніх умовах можна приготувати практично будь-який продукт. З використанням каганця легко надати звичним стравам незвичайний смак. Такі продукти добре подавати як на святковий стіл, так і щодня за обідом.
Вам знадобиться
  • окіст;
  • коптильний апарат;
  • тирсу;
  • сіль;
  • перець .
Інструкція
1
Візьміть окіст і промийте ретельно його під водою. Обсушіть рушником. За добу до приготування, покладіть його в окрему ємність, краще емальовану. Візьміть сіль, бажано велику, натріть їй шматок м'яса. Поставте його на добу в холодне місце.
2
Приготуйте відро, воно повинно бути з кришкою. Насипте в нього тирса таким чином, щоб утворився шар не більше 10 сантиметрів. Прив'яжіть до ручки кришки попередньо загорнутий в щільний шар вчетверо складеної марлі окіст, поверніть кришку ручкою вниз і щільно закрийте. Саморобний коптильний апарат готовий. Його можна поставити на повільний вогонь.
3
Використовуйте готові коптильні апарати, готовність окосту визначається на око. Кілограмовий шматок свинини можна добре закоптити приблизно за 1-2 години. Всю цю процедуру треба виконувати на відкритому повітрі, можна навіть на мангалі, попередньо встановивши на нього грати.
4
Беріть тирса листяного походження, так як в ялинових і соснових міститься багато смолистих речовин. Вони можуть додати копченим продуктам гіркуватий присмак. Якщо в господарстві немає кришки, її може замінити шматок фанери, тільки в середині треба спочатку зробити петельку, щоб прив'язати м'ясо.
5
Розташовуйте м'ясо при копченні так, щоб воно не стикалося один з одним і не знаходилося дуже близько до місця утворення диму. Можете між ними прокласти марлю або прив'язати дощечки. Не дозволяйте вогню сильно розгоратися - для цього періодично підсипати зволожені тирса. Слідкуйте за температурою диму по термометру.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=efviZCIFLdY
Зверніть увагу
М'ясо готується швидше, якщо воно не старе. Подібним чином готується ковбаса, карбонад і сало домашнього приготування.
Корисна порада
Купуйте м'ясо з прожилками сала, воно вийде соковитим. Якщо ви придбали великий окіст, вагою 5-6 кг, можете розрізати його на частини або коптити цілком протягом 4-5 годин.