Як вибрати розмір рами.

Купуючи новий велосипед, потрібно, перш за все, вибрати відповідну раму. У спеціалізованих спортивних магазинах сміливо підходьте за допомогою до продавців-консультантів. Але володіння інформацією, як правильно підібрати велосипедну раму, допоможе уникнути некомпетентних помилок. Найбільш популярні види велосипедів призначені для універсального катання. Вам підійдуть маунтинбайк або гібрид.
Інструкція
1
Сучасні моделі велосипедних рам представлені одночасно поруч розмірів . Зверніть увагу на маркування розмірності, яка буває цифровий, вимірюється в дюймах або сантиметрах і буквеної. Пам'ятайте, що ростовку «прив'язують» до висоти підсідельною велосипедної труби. Вимірюйте від центру осі каретки до лінії зрізу підсідельної труби.
2
Ринкова конкуренція привела до того, що з'явилися фірми, які за своїх алгоритмах встановлюють висоту підсідельної труби. Так що будьте обережні, адже одна і та ж маркування на різних лінійках машин може відрізнятися. Тим більше що відмінності в розмірах рам обумовлені зміною розмірів інших важливих деталей, кутів нахилу труб. Тому, візьміть на озброєння, що чітких критеріїв вибору рами на ринку не існує.
3
Вам можуть підійти велосипеди розрізняються розмірів від різних брендів. Встаньте поруч з велосипедом, торкаючись спиною сідла. Відстань від труби рами до промежини має бути 50- 150 мм. Якщо верхня труба рами має сильний нахил, то ця відстань може виявитися меншим.
4
Попросіть продавця, що б він потримав кермо і відрегулюйте висоту сідла, потім сядьте на велосипед, влаштуйте ноги на педалях. Оцініть зручність посадки, покрутіть педалі назад, оцініть відчуття від езди.Оріентіруйтесь на відповідності розмірів рам і людського зросту. Маунтинбайку з рамою 13 дюймів, гібриду з рамою 14 дюймів відповідають 140-155 см зросту людини.
5
маунтинбайку з рамою 14 дюймів, гібриду з рамою 16 дюймів відповідають 150-165 см зросту человека.Маунтінбайку з рамою 17 дюймів, гібриду з рамою 18 дюймів відповідають 160-175 см зросту человека.Маунтінбайку з рамою 19 дюймів, гібриду з рамою 20 дюймів відповідають 170-185 см зросту человека.Маунтінбайку з рамою 21 дюймів, гібриду з рамою 24 дюймів відповідають 180-195 см зросту человека.Маунтінбайку з рамою 23 дюймів, гібриду з рамою 24 дюймів відповідають 190- ... см зросту людини. Можете скористатися боле простою схемою. Стати з велосипедом між ніг на рівну поверхню. Перевірте, скільки сантиметрів залишилося від промежини до краю труби рами велосипеда. Відстань у ширину вашій долоні або в 5 - 10 см вважається нормою.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=I5wuDCD-ejQ
Вибір правильного розміру рами є одним з найважливіших критеріїв при покупці. Цей параметр тісно пов'язаний з видом велосипеда, стилем катання, швидкістю, зручністю і особистими уподобаннями. У спеціалізованих магазинах найкраще покластися на продавців-консультантів, які підготовлені з цього питання, однак необхідно також володіти інформацією, щоб уникнути обману і незручностей в майбутньому.
Інструкція
1
За розмірами велосипеди класифікуються на маунтинбайк, гібрид і вседорожник. Таких байків на дорогах більшість, а вузькоспеціалізовані велосипеди мають власні критерії при підборі ростовки і купуються тільки людьми, які знаю, для чого такий апарат їм потрібен.
2
Встаньте над рамою велосипеда, щоб торкатися спиною сідла. Відстань між самою верхньою трубкою рами і промежиною має бути від 5 до 15 сантиметрів. Для апаратів, які мають маленькі ростовки ця відстань буде ще менше через велику нахилу верхньої труби. Також відстань залежить і від пропорцій тіла (наприклад, при відносно коротких ногах).
3
Поки ви приміряєте велосипед, попросіть продавця-консультанта відрегулювати висоту сідла і потримати кермо. Сядьте на апарат, поставте ноги на педалі. Оцініть те, наскільки зручною здається вам посадка. Покрутіть педалі назад для того, щоб краще зрозуміти відчуття. Якщо ви дивитеся жіночі моделі, що володіють відкритою рамою, то дане правило втрачає свою актуальність, оскільки такий велосипед має особливу конструкцію рами. Для дорожніх велосипедів розмір рами краще вибрати трохи більше, а для гонок або агресивного катання вам знадобиться розмір поменше.
4
Не існує абсолютно точних критеріїв, які дозволяють підібрати пристрій з урахуванням конкретного зростання. На конкретної людини можуть підійти такі пристрої, які з першого погляду помітно відрізняються за розмірами. Важливим фактором є конструкція рами, фірма-виробник і модельна лінійка.
5
Маркування розмірності є цифрові, а є літерні. Ростовка прив'язується до висоті труби рами, яка вимірюється від осі каретки до зрізу труби, що знаходиться під сідлом. Деякі фірми по-іншому проводять вимірювання, а тому одна і та ж маркування на продукції різних фірм може значно відрізнятися. При розбіжностях в конструкції змінюються розміри практично всіх труб, кутів, що також ускладнює вимір. Тому не варто робити вибір виходячи з якогось числового показника. Обов'язково «приміряйте» кожен велосипед.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=I5wuDCD-ejQ