Як повернути телефон продавцю.

На жаль, від покупки неякісного або бракованого товару не застрахований ніхто. Навіть якщо ви купуєте мобільний телефон в салоні відомої мережі, може трапитися так, що ваша обновка працювати відмовиться або буде злегка «чудити». Продавці часто неохоче приймають товар назад, користуючись невпевненістю і незнанням покупця про свої права.
Інструкція
1
Повернути телефон продавцеві можливо у випадку виявлення пошкоджень або дефектів. Якісний товар можливо повернути тільки якщо вас ввели в оману або не надали необхідну інформацію про товар при покупці. Протягом певного терміну, регламентованого законодавством, ви можете замінити бракований товар на аналогічний належної якості. Повернути апарат і отримати назад гроші можна у випадку, якщо продавець не може надати належну заміну. Повернення і обмін можливий за умови, що товар не був у вжитку, і є доказ придбання у продавця, наприклад, чек.
2
Для того, щоб встановити характер неполадок і причину їх виникнення (а також винуватця), продавець зобов'язаний відправити товар на експертизу, результати якої повинні бути готові протягом 10 днів. Якщо експертиза показує, що неполадки в пристрої сталися з вини покупця, ви можете оскаржити це рішення, провести незалежну експертизу.
3
Таким чином, якщо ви придбали неякісний товар, вам необхідно звернутися до продавцеві з проханням про повернення грошей або заміни апарату на новий. Якщо продавець відмовляється зробити це, вам слід написати претензію в двох примірниках з чітко сформульованим вимогою (або про повернення, або про заміну) і докладним описом проблеми, не забудьте вказувати дати. Продавець повинен розписатися в отриманні претензії на обох примірниках. Надалі все спілкування з продавцем ведіть в письмовому вигляді. Швидше за все, буде мати місце експертиза. У претензійній листі можна вказати, що ви наполягаєте на присутності під час експертизи і просите повідомити місце і час її проведення - в цьому випадку можете не здавати телефон продавцеві, а особисто принести його на експертизу.
4
Після експертизи продавець зобов'язаний виконати вашу вимогу про повернення грошей, якщо встановлено, що телефон не працює не з вашої вини. Якщо експертиза визнає вас винним у несправності телефон а, вам залишиться або погодитися і сплатити експертизу самостійно, або наполягти на повторній експертизі і продовжувати відстоювати свої споживчі права.