Як грати соло на акустичній гітарі.

Акустичні гітари користуються для створення музичного акомпанементу в повсякденному житті. На думку більшості шанувальників цього популярного інструменту, навчитися грати на ньому досить просто. Найголовніше потрібно зуміти теорію пов'язати з практикою.
Інструкція
1
Знайте, що на акустичній гітарі грають декількома способами. Перший спосіб - перебір. Він особливо характерний для гри на класичній гітарі . Під час перебору правою рукою ви витягаєте звуки по черзі в певному порядку. Цифрами в партитурі вказуються номери струн. Перебір дуже підходить для виконання мелодійних класичних творів.
2
Наступний спосіб: соло в чому нагадує перебір з тією лише різницею, що тут звуки витягуються також по черзі, але вже без дотримання послідовності. Якщо одночасно ви співаєте і граєте соло на гітарі , то слід це робити в одному темпі. Поєднання соло і перебору називається змішаним способом. Даним способом користуються професійні гітаристи, що створюють з його допомогою багату, насичену мелодію. Змішаний спосіб найчастіше використовується при грі на акустичній гітарі .
3
При виконанні рок-композицій гітаристи використовують ще один спосіб, при якому витягуються звуки з усіх струн одночасно. Він називається бій. Якщо відразу виступають кілька гітаристів, то для більшої виразності вони можуть продемонструвати всі вищеперелічені способи гри одночасно. При грі на шестиструнної гітарі для більшої зручності вказівний, середній, безіменний пальці і мізинець лівої руки позначені відповідними номерами 1, 2, 3, 4. Великий палець, як відомо, в грі не бере. Пальці правої руки, крім мізинця, не бере участі в грі, умовно позначені латинськими літерами - P (p), I (i), M (m), A (a). Ці знаки використовуються при написанні партитури, і їх слід запам'ятати. Музичний твір обов'язково має певний розмір. Наприклад, такт - це уривок музичного твору. Він може бути 1/4, 1/8, 1/12, 1/16-й частиною і т.д. У кожному такті кілька нот. Ставлення їх кількості в такті до самого такту являє собою музичний розмір.
Найпопулярнішим інструментом кінця двадцятого-початку двадцять першого століть стала гітара, зокрема - її електронна різновид. Причин декілька: і мобільність, і легкість в освоєнні, і застосування в певних жанрах, зокрема, в року. Однак при своїй уявній простоті цей інструмент дозволяє виконувати віртуозні пасажі, так звані соло, під час яких гітарист стає важливішим фронт-мена (співака). У виконанні цих пасажів гітаристи користуються рядом прийомів.
Вам знадобиться
  • Електрогітара;
  • Комбопідсилювач;
  • Процесор ефектів;
  • Кабелі;
  • Збірка творів для електрогітари.
Інструкція
1
Підключіть гітару до підсилювача і процесору за допомогою кабелів. Перевірте лад гітари.
2
Перед розбором соло зробіть кілька нудних, але необхідних вправ. Зіграйте дві-три мажорні гами, потім дві-три мінорні і дві-три гами в пентатоніці. Грайте повільно, головне в розминці - не швидкість, а правильна постановка руки і апплікатура.
3
Відкрийте збірник пісень і виберіть те, що вам подобається. Починаючому гітаристу, крім того, краще підбирати твори з соло невеликого обсягу - 12-16 тактів. Тепер соло - це ваш слон, і ви повинні з'їсти слона. Зрозуміло, по шматочках, ретельно пережовуючи. Для цього зіграйте перші 2-4 такту в дуже повільному темпі. При першому програванні важливо дотримати ритм і аппликатуру. Зрозуміло, мазати повз нот теж не можна.
4
При повторному програванні, крім колишніх моментів, зверніть увагу на специфічні прийоми: бенди («підтяжки»), слайди і прочее.Чтоби виконати бенд, затиснуту струну поводите поперек гріфа.Для виконання вібрато поворушіть пальем, затискає струну, немов він дрожіт.Слайд, ковзання, гліссандо - це один і той же прийом. Для виконання плавно пройдіться по звуковій струні (або струнах). Нездійсненно на відкритих струнах.Есть ще ряд прийомів і технік, які можуть вам зустрітися. Над кожним проблемним місцем, будь це навіть не такт, а полтакта, краще посидіти довше, поганяти його кілька разів у різних темпах.
5
Коли в повільному і помірному темпі перші чотири такту граються вже легко, виконаєте фрагмент в темпі твори, а наостанок ще раз повільно. Приступайте до наступного четверотакту, розучуйте його за тією ж схемою, потім зіграйте вісім тактів. І так до кінця соло.
6
Коли соло зіграно повністю спочатку в повільному і середньому темпі, зіграйте в швидкому, а перед закінченням заняття знову в повільному темпі.
Корисна порада
У репертуарі соло-гітариста повинні бути як швидкі, так і повільні твори. Під час виступу це допоможе зберегти увагу публіки і не дозволить їй втомлюватися.