Як виховати доброту.

У сучасному суспільстві занадто багато жорстокості. Фільми, комп'ютерні ігри наповнені бійками, стріляниною, кров'ю. Злоби, байдужості стає все більше, а доброти - менше. Як же виховати доброту у своїй дитині, якщо навколо так багато негативної інформації і зла?
Інструкція
1
В першу чергу будь-яке виховання починається з особистого прикладу. Можна годинами вселяти дитині, що треба бути добрим, але це так і залишиться порожніми словами, якщо ви самі це якість не особливо проявляєте. Виховувати доброту можна тільки добротою.
2
Доброті треба вчити ненав'язливо, привертаючи увагу малюка, насамперед, до особистості іншої людини, до його душевному стану. «Не треба ображати інших, треба допомогти, заспокоїти». Спочатку необхідно виховати в дитині добру турботливе ставлення до членів родини. З двох років привчати допомагати батькам. І тут важливо, щоб дитині було в радість те, що він робить, тому не сваріть його, якщо щось не виходить. Поступово малюк звикне, і допомагати, співчувати близьким стане для нього нормою.
3
Проявіть терпіння. За один день доброті не навчиш. Використовуйте життєві ситуації, мультфільми, книги, які допоможуть показати, що ж таке доброта.
4
Намагайтеся не розмовляти з дитиною з позиції дорослого. Присядьте так, щоб ваші очі були на одному рівні з очима малюка. Перші уроки доброти дитині дають батьки. Поглядом, що виражає любов, ласкавим голосом. Малюк копіює нашу поведінку, надходить по нашому зразку. А чи часто ваше чадо бачить вас усміхненими, спокійними? Задумайтеся про це.
5
Діти 3-5 років дуже чуйні. Охоче відгукуються на переживання інших: радіють, плачуть разом з іншими дітьми. Скористайтеся цим моментом. У цьому віці активно формуються емоції: любов, ніжність, жалість, співчуття.
6
Хороший ефект дає гра «Хороші вчинки», коли дитина робить невеликі сюрпризи, дарує квіти, свої малюнки близьким чи друзям, пригощає інших хлопців на дитячому майданчику печивом, цукерками. Таких невеликих і приємних для дитини і для оточуючих завдань-вчинків ви можете придумати досить багато. Здійснюючи їх, ваш малюк піднімає самооцінку, вчиться не тільки вимагати і брати від життя, а й віддавати.
7
Допомагайте дітям, навчайте їх висловлювати свої почуття, позначати їх словами, промовляти їх. Так він навчиться не тільки розбиратися в своїх емоціях, а й відчувати інших людей.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=uM9fUEQRdmc
Корисна порада
Учіть дитину давати здачі тоді, коли це доречно, і прощати кривдників, коли це можливо. Навчити прощати - значить навчити сприймати людей такими, які вони є.