Як зробити самому хронограф.

Хронограф являє собою прилад, який необхідний для того, щоб визначати проміжки часу. Робиться це за допомогою порівнювання початкових і кінцевих відміток проміжків, за якими спостерігають, з тими відмітками проміжків часу, які вже відомі. Прилад необхідний для більшої об'єктивності вимірів. Придбати хронограф можна, але часом ціни на хороший прилад перевищують ваші можливості. Саме тому можна спробувати змайструвати цей хитрий прилад самостійно.
Інструкція
1
За певних знаннях фізики і навичках пайки та збору мікросхем і плат виготовити хронограф в домашніх умовах цілком реально. В якості деталей зберіть в будинку все, що знайдете: зламані деталі приладів, що вийшли з ладу самі прилади. Все це може стати в нагоді для створення хронографа.
2
Для початку знайдіть трубку, яку можна вдягати на ствол. Довжина трубки повинні бути не менше 15 см, а максимально вона може досягати 20 см. Відзначте від одного кінця трубки 7 см, щоб позначити ділянку трубки, який потрібно буде надягати на ствол. Потім відміряйте 10 см і відзначте базову частину. У місці позначки просвердлите чотири отвори, діаметр яких повинен становити не більше 1 см. Отвори просвердлите таким чином, щоб вони вийшли парами, що розташовуються один навпроти одного. При свердлінні будьте гранично точні, інакше датчики просто не зможуть бачити один одного. Перш ніж приступити до свердління, обов'язково кілька разів перевірте всі вимірювання. Незважаючи на те, що невелика неточність не призведе до серйозної похибки, краще цього уникнути.
3
Переходьте до роботи з електронікою. Підготуйте невелику смужку текстоліту, ширина якої повинна бути не менше 3 см. Прикрутите трубку до цієї смужці, а потім зберіть датчики. Для цього вам знадобиться робоча або зламана миша. Після установки датчиків приступайте до кварцовим генератором. Вам знадобитися генератор на основі мікросхеми 176ЛА7, частота якого складає не менше 1 MHz. Також вам знадобиться лічильник. Використовуйте трьохрозрядний. Якщо є індикатор від якого-небудь старого комп'ютера, прикріплюйте і його. таким чином, у вас вийде два тригера, для чого ще знадобиться спеціальна кнопка для скидання лічильників.
4
Набудовуйте частоту генератора, надягайте стовбур, скидайте лічильники і можете починати використовувати хронометр.
Більшість покупців годинникових механізмів з хронографією навіть не уявляють, що існують певні правила використання такого сучасного пристрою. Адже в роботі він дуже нагадує секундомір.

Хронограф

Хронограф - це спеціальний пристрій, що дозволяє відраховувати час за допомогою порівняння початку і закінчення заданих проміжків. Перші хронографи були досить складними механізмами, які буквально креслили час на папері. Унікальність хронографій зовсім не в їх здатності обчислювати час, а в здатності фіксувати дуже малі його проміжки, саме тому пристрою - особливо в сучасному мініатюрному вигляді - так улюблені годинникових справ мастерамі.Зачастую в хронографі працює центральна стрілка, що показує секунди. А ось головна відмінність цього пристрою від секундоміра в тому, що з його допомогою можна відраховувати необхідний відрізок часу і при цьому не потрібно виконувати перемикання циферблата, таким чином, не порушиться працездатність самого годинникового механізму, адже на циферблаті і раніше буде відображатися час, а сам хронограф продовжить відлік.

Хронограф в годинах

Керувати хронографією можна навчитися в два рахунки. Найчастіше в годинах передбачена всього лише одна єдина кнопка управління, тому правила використання зводяться до следующему.Когда перший раз натискається кнопка, то запускається як секундна, так і хвилинна стрілка - починається відлік. При повторному натисканні на кнопку управління, хронограф зупиняється і фіксує відрізок часу, який був відрахував. Якщо відбувається натискання втретє, то стрілки просто повертаються в початкове положення. Крім того, є годинниковий механізм, обладнаний відразу двома кнопками. Перша з них або запускає відлік часу, або зупиняє його, а друга необхідна для скидання і повернення стрілок в початкове положення. Варто також сказати про те, що випускаються і годинникові механізми з хронографами, які мають різноманітні додаткові функції. Так, наприклад, функція «fly-back» має кнопку скидання, яка автоматом запускає заново відлік часу. При покупці годинникового механізму з функцією «monopoussair» одна кнопка зможе реалізувати всі перемикання зі счетчіком.Сегодня особливою популярністю користуються сучасні пристрої з хронографією і різноманітними функціями. А сам винахід хронографа і використання його в годинниковому механізмі зробили такий лічильник просто незамінним для людей, що займаються спортом, що перевозять товари, мандрівників і любителів походів.