Як монтувати поліпропіленові труби.

Поліпропіленові труби дають можливість створювати системи опалення та водопроводу, не вдаючись до допомоги професійних зварювальників, без використання дорогих матеріалів і устаткування. Все, що необхідно для монтажу поліпропіленових труб, - це спеціальний зварювальний апарат та вміння ним користуватися.
Вам знадобиться
  • Зачистка для армованих труб, ножиці-різак для труб, електрозварювальний апарат для поліфазний зварювання, контактний термометр, рулетка, маркер, дрантя, спирт,
Інструкція
1
Підготуйте труби і фітинги. Перш, ніж почати монтаж поліпропіленових труб, наріжте їх за розмірами. Потрібно відміряти рулеткою відстані і зробити позначки маркером. Для різання використовуються спеціальні ножиці, які дозволяють нарізати трубу рівно і без зусиль. Відрізки труби та фітинги для їх з'єднання не повинні мати відколів і тріщин, тому перед початком монтажу потрібно ретельно оглянути всі приготовані деталі. Краю труби потрібно ретельно очистити від сміття і знежирити за допомогою дрантя і спірта.Еслі труби армовані, зніміть з них шар фольги на довжину ділянки, яка необхідна для зварювання. Робиться це за допомогою спеціальної зачистки.
2
Ретельно очистіть поверхню насадок зварювального апарату, протерши їх ганчірочкою, змоченою в спирті. Прикріпіть насадки потрібного вам розміру на зварювальний апарат, встановіть на ньому температуру від 200 до 270 градусів за Цельсієм. Увімкніть апарат в мережу і дочекайтеся, коли він нагріється, час нагрівання залежить від температури навколишнього середовища. Виміряйте температуру апарата за допомогою контактного термометра, якщо вона досягла 260 градусів за Цельсієм, можна починати роботу.
3
В одну руку беремо фітінг, який ви зараз будете з'єднувати з трубою, в іншу руку візьміть саму трубу. Вставляємо трубу всередину насадки на зварювальному апараті, а фитинг надягаємо на муфтову частину. Обертаючи обидві деталі з невеликим зусиллям, наближаємо їх до центру - так, щоб вони заглибилися в насадку повністю. Після цього залишаємо їх у такому положенні на 2 - 3 секунди, щоб їх поверхні прогрілися. Після цього знімаємо трубу і фітінг з насадки і відразу ж вставляємо трубу в фітінг. Матеріал схопиться швидко, тому не забувайте відразу ж отцентровать деталі так, як вам потрібно. Зволікати не можна, інакше з'єднання може вийти нерівним або не герметичні.
4
Закріплюємо змонтований елемент на постійне місце і приступаємо до подальшого монтажу системи.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=DvxUX-nmuKs
Зверніть увагу
Перед початком монтажу потрібно витримати труби в теплому приміщенні не менше двох годин. Якщо монтаж проводиться при низькій температурі, потрібно заздалегідь прогріти труби та інші деталі.
Якщо вам необхідно змінити трубу або кілька труб у будинку і якщо це труби з поліпропілену, тоді ви прийшли за адресою. У монтажі труб з ПП складного нічого немає, якщо ви знайомі з технологією робіт. Так що, закуповуйте труби , готуйте інструменти, збирайте інформацію і вперед. А ми допоможемо вам порадами та рекомендаціями.
Інструкція
1
Фахівці рекомендують при монтажі поліпропіленових труб користуватися тільки чистими і неушкодженими під час транспортування або зберігання деталями. Це забезпечить максимальну надійність з'єднань, а також довговічність всієї системи. Монтувати виріб слід при температурі понад 5оС. При негативній температурі якість з'єднання елементів гарантувати неможливо.
2
Нерідко доводиться згинати труби в процесі робіт. Для цього виріб слід розігріти до 15оС. Для труби діаметром від 16 до 32 см. Мінімальний радіус вигину дорівнює восьми діаметрам ззгинальних труби . Уникайте прямого контакту поліпропіленових труб з відкритим полум'ям, як під час роботи, так і під час зберігання труб. Це одна з вимог техніки безпеки.
3
При монтажі теплоізольованих труб, застосовуйте метод поліфузной зварювання, стикового або з використанням електрофітінгов. На місці стику в цьому випадку з'являється високоякісний гомогенний (однорідний) шов. Проте можливо його отримати тільки строго дотримуючи технологію ведення робіт. Якщо брати труби різних виробників, то шов навряд чи буде ідеальним. З'єднувати слід по можливості тільки однакові труби .
4
Як і металеві аналоги, пластикові труби можуть оснащуватися різьбленням. З'єднуючи між собою подібні елементи, виберіть відповідний фитинг з наявною на ньому різьбою. Для твору ущільнення нарізного сполучення користуйтеся стрічкою з тефлону, або спеціальним ущільнюючим матеріалом.
5
Будівельники частенько користуються комбінованими фитингами при монтажі трубопроводу. Зіткнувшись з цим, пам'ятайте, що розташований за таким фитингом металевий трубопровід категорично не рекомендується з'єднувати пайкою або зварюванням поблизу фитинга, інакше на нього буде відбуватися перенос тепла.