Як вибирати хресну і хресного для дитини.

Таїнство хрещення - це найголовніший обряд в житті будь-якого християнина. Перед хрещенням необхідно вибрати хресних батька та матір і повідомити їм про це в письмовій або усній формі. Хрещені - це духовні наставники дитини , і вони повинні підтримувати дитини і бути поряд з ним все життя. Як же правильно вибрати хресних для дитини ?
Інструкція
1
Хрещеними батьками повинні бути люди віруючі. Головний борг хресних направляти свого хрещеника по життю, вчити духовності, водити до церкви і молитися за нього. Для батьків дитини хресні повинні бути дуже близькими людьми. Це повинні бути не просто родичі або близькі друзі, хресні - це ті люди, яким ви зможете довірити свого малюка. Вони для дитини - другі батьки.
2
Не можна брати в хресні людей, які ведуть неправедний спосіб життя. Т.е тих, хто страждає наркоманією та алкоголізмом. Не варто запрошувати в хресні матері розгульних жінок. Подумайте, адже такі люди будуть з дитинства показувати дитині поганий приклад, а не вчити духовності.
3
В ідеалі у дитини повинні бути два восприемника - хресний батько і хрещена мати. Але якщо у вас немає людей, на яких ви можете покласти таку велику відповідальність, то можна обійтися і одним хрещеним батьком для дівчинки - жіночої статі, для хлопчика - чоловічого.
4
Не можна кликати в хресні вагітну жінку, вважається, що так можна скоротити життя дитині. Не рекомендується брати в хресні і сімейну пару, так як хресні батьки після обряду будуть з'єднані духовною спорідненістю, які не має на увазі інтимних відносин. За народними прикметами, незаміжня дівчина повинна першим хрестити хлопчика, інакше у неї можуть виникнути великі проблеми в особистому житті. Також якщо слідувати прикметами, ім'я хресного не повинно збігатися з ім'ям хрещеника.
5
І найголовніше - хресні повинні виконувати свої обов'язки. Адже їх набагато більше, ніж ви собі уявляєте. Хрещені - це не тільки ті люди, які дарують подарунки і періодично грають з дитиною. Хрещені повинні завжди підтримувати дружні стосунки з батьками свого хрещеника, вчити з ним молитви, навчати його любові, моральності, добру. Вважається, що якщо запропонували стати хрещеним, то відмовляти не можна. Тому для початку ненав'язливо дізнайтеся у ваших кандидатів, хотіли б вони стати хрещеними для вашого дитини , і чи зможуть вони виконувати покладені на них обов'язки. А потім вже приймайте остаточне рішення.
Зверніть увагу
Як вибрати хресну для дитини? Це зовсім не просто. Батьки малюка повинні відповідально підходити до вибору хресних батьків, в тому числі і хресної. Як вибрати хресну? Хрещеною не може бути: невіруюча або іншої віри, дівчатка до 13 років, д
Корисна порада
Як вибрати хресну і хресного. Як не дивно, багато мам і тат воліють не ламати голову над відповіддю, тому пропонують взяти на себе відповідальність стати другими батьками колег по роботі або, зовсім, власних начальників. Не дивно, що в більшості випадків, толку від таких хресних батьків дитині нуль.
Водохреще людини - важливий і відповідальний крок на шляху духовного розвитку. Хрестячись в християнську віру, доросла людина дає обіцянку (обітницю) дотримуватися заповіді і канони віри, відректися від зла, любити всіх оточуючих і догоджати Богові. За крещаемого немовляти такі обітниці дають хресні батьки, які протягом усього життя свого хрещеника відповідають за його вчинки перед Богом і совістю. Тому вибір хресних батьків вкрай важливий.
Інструкція
1
Православна традиція забороняє ставати хрещеним батьком близькому родичу: брату, сестрі, дядькові, тітці, матері, батьку, і так далі. Для цієї ролі краще запросити друга, якому ви повністю довіряєте.
2
Другий критерій відбору - відношення майбутнього хрещеного батька (восприемника) до релігії. Атеїст, швидше за все, відмовиться від вашої пропозиції, але блукаючий людина, яка не відвідує церкву регулярно і не вважає за необхідне дотримуватися церковний статут, небезпечний більше: сам не маючи твердої духовної опори, він візьме на себе відповідальність за дитину і напевно погубить його.
3
Воспріємник після таїнства хрещення стає майже членом вашої родини. За канонами християнської віри, він повинен навчати дитину основам релігії і наставляти в духовно-моральній сфері. Переконайтеся, що майбутній хрещений батько не тільки відвідує церкву, але і зможе залучити до релігії вашої дитини, допоможе йому адаптуватися і зорієнтуватися в християнстві, а не відверне від віри.
Зверніть увагу
Якщо критерії вибору хресного здаються вам неприйнятними, а релігійність дитини - неможливою, подумайте, для чого ви хрестіть його? Якщо вами керує тільки бажання вступити «за звичаєм», то від хрещення краще відмовитися. З віком дитина усвідомлює свої бажання і вибере свій духовний шлях.