Як навчити дитину слову "не можна".

Починаючи з народження, кожна дитина пізнає світ. Відтоді як малюк починає повзати і самостійно вставати на ніжки, його починають підстерігати деякі небезпеки. Саме в цей момент батькам варто звертати увагу дитини на те, що «можна», а значить безпечно, а що «не можна». Для того щоб дитина розуміла слово «не можна» і слідував йому, батькам варто знати кілька простих правил спілкування з малюком.
Вам знадобиться
  • - заглушки для розеток
  • - блокатори для дверей і ящиків
  • - гумове килимок для ванної
  • - пазли чи інші ігри
  • - улюблені ласощі малюка
Інструкція
1
Перші заборони, як правило, пов'язані з безпекою дитини . Але «не можна» не повинно бути занадто багато, інакше слово втрачає свій сенс. Нехай буде, наприклад, 5 основних заборон. У зв'язку з цим усунете можливий максимум небезпек для малюка хоча б вдома - вставте в розетки заглушки, на двері і ящики з небезпечними речами прикріпіть блокатори, на дно ванної покладіть гумове нековзне полотно і т.д.
2
Пояснюйте дитині, чому не можна робити або брати ту чи іншу річ. Щоб малюк засвоїв сенс заборони, він повинен розуміти, чим небезпечне заборонену дію.
3
Будьте наполегливі та непохитні. Якщо ви усвідомили для себе кілька речей, які не хочете, щоб робив дитина, завжди стійте на своєму і ніколи не давайте малюкові здійснювати заборонене. Інакше толку від заборони не буде, і ви повернетеся на вихідну точку.
4
Забороняючи, запропонуйте дитині що-небудь натомість. Наприклад, не можна грати з документами, а можна пограти з пазлами. Можна відвернути дитини від забороненого і іншим способом - запропонувати пограти в яку-небудь цікаву гру, погортати книгу з картинками, або, нарешті, запропонувати попити чаю з улюбленим ласощами. Головне - переключити увагу малюка на інший предмет або дію.
5
Ніколи не бийте вашого дитини , навіть якщо він не послухався або помилився. Будьте терплячі! Він тільки пізнає світ і всьому вчиться, а навчитися чогось одразу - завжди складно.
Зверніть увагу
Іноді діти скоюють деякі вчинки випадково. Навчіться відрізняти випадковості від закономірного непослуху. Проявляйте строгість, але не карайте дитину.
Корисна порада
Завжди хваліть малюка, якщо він вас послухався або зробив щось правильно. Заохочення правильних дій завжди краще, ніж покарання неправильних. Діти дуже люблять, коли їх хвалять, тому намагаються зробити все, щоб отримати похвалу знову наступного разу.