Як зробити фосфорну фарбу.

Фарба з люмінофором використовується для покриття предметів, які повинні світитися в темряві. Всупереч назві, хімічного елемента фосфору вона не містить, і тому не є отруйною. Сучасні фарби цього типу зазвичай не є і радіоактивними.
Інструкція
1
Придбайте будь-яку невелику світиться пластмасову іграшку. Краще всього, якщо вона виконана з поліпропілену. Незважаючи на те, що радіоактивними такі іграшки більше не роблять, на всякий випадок перевірте її дозиметром. Також переконайтеся, що через деякий час після зникнення освітлення яскравість світла падає, а потім він і зовсім гасне, поки іграшку знову не "зарядять» .Не плутайте з такими іграшками хімічні світяться трубочки: вони одноразові, і світиться в них не тверда речовина, а рідина. Використовувати їх для виготовлення світиться фарби неможливо.
2
Візьміть кусачки і подрібніть іграшку в гранули діаметром близько п'яти міліметрів. Висипте їх у банку, стінки якої стійки до розчинника.
3
Візьміть будь неотруйний розчинник. Він повинен мати властивість розчиняти поліпропілен. Залийте гранули в банку цим розчинником. Зачекайте, поки вони повністю розчиняться в нем.Не користуйтеся поруч з розчинником ніякими джерелами відкритого вогню!
4
Коли розчинення завершиться, перелийте фарбу в пляшку з щільно загвинчується. Матеріали пляшки та кришки також повинні бути стійкими до розчинника.
5
Коли фарба знадобиться, візьміть невелике блюдце, яке не використовується для приготування їжі, і яке виготовлено з матеріалу, стійкого до розчинника. Вилийте в нього трохи фарби. Занурте в фарбу кисть або плакатне перо. Нанесіть на предмет напис, малюнок, або, при необхідності, пофарбуйте його цілком. Приклад малюнка показаний на знімку в заголовку статті.
6
Дайте фарбі висохнути. Для зарядки її світлом використовуйте джерела, в спектрах яких переважають сині тони. Червоний і інфрачервоне світло не тільки не заряджає світиться фарбу , а й навіть перешкоджає цьому процесу. При великій інтенсивності такої світло здатне навіть здатний прискорено розряджати ее.На дискотеках, де встановлені «м'які» ультрафіолетові лампи зі склом Вуда, що світиться фарба буде заряджатися і світитися одночасно. Але в такому режимі люмінофор швидко зношується.