Як писати акриловими фарбами.

Акрилові фарби володіють властивостями одночасно акварелі і масла. Завдяки цьому акрилом можна працювати в різних техніках і поєднувати їх у межах однієї картини.
Інструкція
1
Акрилова фарба, розбавлена водою, набуває характерні риси акварелі - прозорість і ніжність відтінків. Щоб досягти такого ефекту в малюнку, приготуйте дві ємності для води - в одній ви будете мити пензлик, інша повинна залишатися чистою.
2
Використовуйте для роботи з розведеним акрилом м'які пензлики, які підходять для акварелі: для заливки великих поверхонь підійде білка, для опрацювання деталей в листі по сухому листу - колонок.
3
Максимально чистий колір напівпрозорого акрилу вийде в малюнках на папері. На заґрунтованому полотні відтінки кілька пріглушат і потьмяніють.
4
Щоб отримати плавний перехід одного кольору в інший, використовуйте техніку «по сирому». Змочіть лист чистою водою і відразу ж нанесіть на нього шари різних відтінків. У місці їхнього зіткнення фарби будуть змішуватися і утворювати живописні напливи.
5
Особливість акрилу полягає в його швидкому висиханні. Корегуйте малюнок і розмивайте його межі безпосередньо після нанесення фарби, через кілька секунд вона застигне, і всі грані мазка стануть чіткими і помітними.
6
Дочекавшись, коли висохне перший шар фарби, нанесіть на нього наступний, іншого відтінку. На відміну від акварелі, акрилові фарби не змішаються в «брудний» колір, а будуть просвічувати через всі наступні тонкі шари. Завдяки цьому за допомогою накладення можна отримати глибокі складні тони.
7
Плями акрилу різного кольору можна «об'єднати» завершальним шаром нейтрального відтінку. Він задасть один тон всіх ділянках малюнка, але не змішається з кольором жодного з них.
8
Якщо акрил не розводити водою, їм можна писати як маслом. В якості основи підійде як папір, так і загрунтований полотно. У цьому випадку краще взяти жорсткі кисті - щетину і синтетику.
9
Акрилові фарби мають гарну покривістістю, тому ними можна замалювати невдалий фрагмент і по цій основі пройтися новим шаром фарби. Це зручно при «послойном» створенні малюнка: можна зафарбувати кольором весь фон, потім предмет на ньому залити білою основою і розписати будь-яким кольором - відтінок буде яскравим і чистим.
10
Акрил можна використовувати не тільки як основний матеріал, але і як допоміжний. Часто їм створюється так званий подмалевок в картинах, які будуть завершені маслом.