Як оформити дитячу площадку.

Дитина пізнає навколишній світ через гру, спілкування з іншими дітьми. Тому дуже важливо ретельно підійти до оформлення дитячого майданчика. Необхідно продумати найдрібніші деталі, передбачити все, щоб вона була функціональної, естетичної та безпечною.
Інструкція
1
Почніть зі складання проекту. В ньому потрібно врахувати наявну у вас площа. На невеликій території потрібно буде продумувати багатофункціональність конструкцій.
2
Постарайтеся виділити для дитячого майданчика рівну ділянку (без ям і вибоїн), добре освітлений, так як діти дуже потребують сонячному світлі.
3
Далі варто продумати зони для активного відпочинку (спортивні споруди, бігові доріжки і т.д.) і для спокійних ігор (пісочниця, будиночки, столики).
4
За необхідності варто передбачити можливість згодом (у результаті дорослішання і росту дітей) перевлаштування споруд для більш старшої вікової категорії.
5
Можна, звичайно, купити готовий спортивний комплекс, але нескладно також зробити з дерев'яного бруса своїми руками гірку, пісочницю і лавки. Але обов'язково ретельно відшліфуйте поверхню дерева, щоб вона була гладкою і безпечної для дітей, а потім покрийте лаком або намалюйте яскраві візерунки фарбою.
6
Хлопчики люблять ховатися, грати у війну, долати різні перешкоди. Для них можна зробити таку смугу за допомогою підручних засобів: автомобільних покришок, канатів, дроту, дерев'яних стовпів. Вкопати стовпи, закріпіть на них канати, прив'яжіть ретельно покришки, зробіть горизонтальні та похилі містки для лазіння. Створіть щось подібне павутини, зв'язавши хаотично канати. Хлопчаки будуть в захваті від такого незвичайного спортивного споруди.
7
А для дівчаток можна створити невеликий теремок, дерев'яний будиночок з різьбленими віконницями, лиштвами, розфарбований химерними візерунками. Вони відчують себе в ньому справжніми казковими принцесами.
8
З дерева можна вирізати різні фігури казкових героїв: Кощія, царевича, дракона і т.д.
9
Не забудьте і про живу природу. Діти потребують спілкування з нею. Розбийте квітники, посадіть по краях площадки яблуні і вишні. Хлопцям буде цікаво спостерігати за їх розвитком, доглядати за ними і збирати урожай.
Оформлення ділянки в дитячому саду має бути яскравим, незвичайним і пізнавальним. Будиночки, гірки, гойдалки, турніки - все це сприяє гармонійному розвитку дитини. Одноманітні предмети на території дітям швидко набридають, і тоді наступає момент подумати про внесення чогось нового.
Вам знадобиться
  • - Покришки;
  • - лобзик;
  • - фарба;
  • - будівельна каска;
  • - гіпс;
  • - х/б тканина.
Інструкція
1
Виготовте чарівних равликів. Для цього вам знадобляться старі покришки, фарба і лобзик. Намалюйте на колесі обриси мордочки равлики - голову і ріжки. Також намалюйте шию. За допомогою лобзика виріжте покришку і виверніть. Один кінець колеса загорніть в мушлю і закріпіть саморізами. Кілька равликів будуть чудово виглядати на майданчику.
2
На додаток до равликів змайструєте їжачка. Візьміть будівельну каску, видаліть з неї все зайве. Обмажте шаром гіпсу товщиною в один сантиметр. Далі з гіпсу виліпите голки. Якщо поверхня нерівна і має тріщини, обробіть її пензликом, змоченою водою. Після того як їжачок просохне, можна приступати до фарбування. Намалюйте оченята, рот, ніс. Чорною фарбою можна забарвити голки.
3
В оформленні дитячої площадки використовуйте саморобних курочок і півника. За викрійці зшийте пташине сімейство. Як матеріал використовуйте бавовняну тканину.
4
Набейте курочок синтепоном, якомога тугіше. Поверхня покрийте гіпсом або алебастром. Після того як перший шар підсохне, нанесіть другий. Нерівності сгладьте.
5
Розпишіть вироби акриловими фарбами і покрийте лаком. Щоб пташки стояли, виготовте підставку. За її центру вбийте довгий цвях, а всередину виробів вставте порожній стрижень від авторучки. Стержень надіньте на цвях, і курочки стоятимуть.
6
Встановіть будиночки та конструкції різних форм. Завдяки їм діти зможуть цікаво проводити час на ділянці дитячого саду.
7
Рейкові будиночки з одного боку покрийте тентом або кольоровим матеріалом. Іншу сторону прикрасьте кучерявими рослинами. Такі будиночки користуються у дітей великою популярністю, оскільки дозволяють грати в рольові ігри - в лікарню, школу або сім'ю. Крім того, подібні споруди дозволяють вихователям спостерігати за грою і направляти її в потрібне русло.